راه‌اندازی مراکز مشاوره برای کاهش طلاق در ایلام ضروری است

ایلام - ایرنا - مدیرکل دفتر برنامه‌ریزی و توسعه وزارت ورزش و جوانان گفت: راه‌اندازی مراکز مشاوره در همه استان‌ها از مهمترین اولویت‌ها و برنامه‌های وزارت ورزش و جوانان برای کاهش آمار طلاق است.

اعظم کریمی روز شنبه در نشست هم‌اندیشی با مدیران و مشاوران مراکز تخصصی مشاوره ازدواج و تحکیم خانواده استان ایلام اظهار داشت: با وجود کاهش آمار طلاق در استان ایلام اما با راه‌اندازی مراکز مشاوره‌ای و برگزاری دوره‌های مشاوره قبل و بعد از ازدواج برای خانواده‌ها می‌توان میزان طلاق را به اندازه چشمگیری کاهش داد.

وی با بیان اینکه نبود مرکز مشاوره در شهرهای بزرگ هزینه‌هایی را به زوج‌های جوان تحمیل می‌کند، افزود: در شهرستان‌های دهلران و سیروان راه اندازی مرکز مشاوره قبل از ازدواج در دست پیگیری است.

کریمی یادآور شد: با توافق های صورت گرفته با اداره ورزش و جوانان ایلام، احداث این مراکز با سرعت بیشتری پیگیری و وزارت ورزش نیز حمایت‌های مالی برای رفع موانع را در اولویت قرار می‌دهد.

وی بیان کرد: از ابتدای سال جاری نیز ۲۰۰ میلیون ریال در بحث توسعه مراکز مشاوره‌ای قبل ازدواج این استان هزینه شده که باید این رقم افزایش یابد.

مدیرکل ورزش و جوانان ایلام نیز در این نشست گفت: خانواده، زیربنا و ریشه همه نهادهای اجتماعی و مرکز ساماندهی نابسامانی‌های اجتماع و عامل اصلی نظام‌بخش جامعه است.

مظفر علی شائی با بیان اینکه یکی از اهداف دراز مدت وزارت ورزش و جوانان کمک به جوانان است، گفت: اگر جوانانی که در شرف تشکیل خانواده و قشری که خود بخشی از یک خانواده هستند، سالم و پویا باشند، بانشاط ‌تر و سالم‌تر در جامعه فعالیت می کنند.

وی افزود: برای رفع مشکلات خانواده ها طرح تعالی و تحکیم بنیان خانواده و ارتقاء بهداشت روانی با این هدف اجرا می‌شوند.

علی شائی به هدف گذاری در سه بخش برای مخاطبان اشاره و تاکید کرد: این هدف گذاری ها شامل آسیب‌شناسی روابط با جنس مخالف، تدوین برنامه‌هایی برای ترغیب جوانان به ازدواج بدلیل بالا رفتن سن ازدواج و عدم رغبت جوانان برای تشکیل خانواده است که زمینه‌ساز بسیاری از مشکلات امروز جامعه ماست.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 2 =