امام جمعه ایلام: حضرت زهرا (س) بهترین الگو برای زنان عالم است

ایلام- ایرنا - نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه ایلام گفت: حضرت زهرا (س) الگوی بی نظیر و بی بدیل عالم خلقت و معیار کامل حجاب و عفاف برای بانوان جهان است.

حجت الاسلام والمسلمین اله نور کریمی تبار روز شنبه در دیدار بانوان بسیج جامعه زنان استان ایلام با تبریک ولادت باسعادت حضرت فاطمه الزهرا(س)، اظهار داشت: حضرت زهرا (س) دارای ویژگی ها و خصوصیات ارزشمند اخلاقی و والایی است که اگر بتوان سیره حضرت را بخوبی برای مردم جهان ترسیم کرد الگوی مناسب و عملی در زندگی بانوان جهان است.

وی با تبیین عفاف و حجاب به عنوان یکی از مهمترین عوامل موفقیت زنان جامعه اسلامی گفت: رعایت این فریضه الهی در سلامت جامعه و پیشگیری از فرهنگ منحط غرب تاثیرگذار است.

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه ایلام یادآور شد: اگر امروز مردی در سطح جامعه و اجتماع موفق بوده از وجود خانواده ای گرم و پشتیبانی زنی است، به عنوان مثال زنان به شیوه های گوناگون در دفاع مقدس پا به پای مردان درخشیدند و نقش آن ها در این پیروزی مقتدرانه غیر قابل انکار است.

حجت الاسلام والمسلمین کریمی تبار در بخش دیگری از سخنان خود اضافه کرد: حضور کم رنگ خواهران در نماز جمعه یکی از خلاءهای جامعه امروزی است و باید این موضوع آسیب شناسی شده و موانع موجود در این خصوص رفع گردد.

وی گفت: نماز آنقدر جذبه دارد که از بهترین راه ها می توان دیگران را به نماز تشویق کرد، باید از خودمان شروع کنیم و برای تشویق زنان، دختران و جوانان جامعه به فریضه نماز و نماز جماعت با تکیه بر باورها و اعتقادات دینی تلاش کنیم.

حجت الاسلام والمسلمین کریمی تبار بر تشکیل هیات های اندیشه ورز در حوزه آسیب های اجتماعی با حضور بانوان تاکید کرد و گفت: استفاده از ظرفیت صاحب نظران و نیز برگزاری مستمر نشست های کارگروه اجتماعی و فرهنگی می تواند در کاهش آسیب‌ ها بسیار موثر باشد.

وی با بیان اینکه دشمنان با بهره گیری از ابزارهای رسانه ای و فضای مجازی به دنبال ضربه زدن به فرهنگ حجاب و عفاف در جامعه هستند تاکید کرد و افزود: توطئه ضربه زدن به ارزش های دینی و هجمه به اساس خانواده ها محور فعالیت دشمنان نظام اسلامی است که در این خصوص باید با برنامه ریزی درست، هدفمند و استفاده از نیروهای فکری پای کار در برابر این هجمه ها و دشمنی ها عمل کنیم.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha