سه هزار و ۵۰۰ کرمانشاهی فیلم‌های فجر را تماشا کردند

کرمانشاه- ایرنا- ۱۴ فیلم در هفتمین دوره جشنواره فیلم فجر کرمانشاه در سینماهای آزادی و فرهنگ این شهر برای علاقه‌مندان اکران شد که در مجموع سه هزار و ۵۰۰ نفر برای دیدن این فیلم‌ها به سینما رفتند.

هفتمین دوره جشنواره فیلم فجر کرمانشاه از ۱۵ بهمن آغاز شد و در این مدت با اکران فیلم‌های «مردن در آب مطهر، سینما شهر قصه، بی‌صدا حلزون،خون شد، ابر بارانش گرفت، درخت گردو، آبادان یازده ۶۰، تومان، پدران، خروج، شنای پروانه، پوست، تعارض و عامه‌پسند» در روز ۲۱ بهمن به کار خود پایان داد.

مدیر امور سینمایی حوزه هنری استان کرمانشاه روز یکشنبه به خبرنگار ایرنا گفت: ۱۳ عنوان فیلم در سینما آزادی کرمانشاه اکران شد که در مجموع یک هزار و ۹۱۳ بلیط در این سینما فروخته شد.

محمدجواد کنجوری، فیلم درخت گردو را پرفروش ترین فیلم این سینما عنوان کرد و افزود: بعد از درخت گردو فیلم های شنای پروانه و خروج به ترتیب مخاطب بیشتری داشتند و فیلم پدران هم کم فروش ترین فیلم سینما آزادی بود.

وی افزود: بنا به درخواست مخاطبان سانس فوق‌العاده برای فیلم‌های درخت گردو و بی‌صدا حلزون درخواست شد و باوجود تامین هزینه‌های مالی به فیلم‌ساز و ضرر حدود ۲ میلیون تومانی برای حوزه هنری، مورد پذیرش مدیران اداره ارشاد قرار نگرفت.

مدیر مجتمع پردیس سینمایی فرهنگ کرمانشاه هم به خبرنگار ایرنا گفت: در مجموع بیش از هزار و ۵۰۰ نفر از علاقه‌مندان برای دیدن ۱۴ فیلم اکران شده به این سینما مراجعه کردند.

غلامرضا بابایی، فیلم شنای پروانه را پرفروش ترین فیلم در این سینما عنوان کرد و افزود: فیلم های درخت گردو و خروج در رده های دوم و سوم قرار داشتند.

وی استقبال از هفتمین جشنواره فیلم فجر کرمانشاه را نسبت به سال گذشته ضعیف دانست و افزود: اطلاع‌رسانی دیرهنگام وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، کیفیت پایین فیلم‌های اکران شده در کرمانشاه و وضعیت اقتصادی مردم بخشی از دلایل استقبال نکردن از این فیلم ها بود.
استان کرمانشاه با ۲ میلیون نفر جمعیت دارای سه سالن سینما است.

اخبار مرتبط