فرماندار آستارا: دهیاران با رعایت بی‌طرفی به افزایش مشارکت انتخاباتی کمک‌کنند

آستارا - ایرنا - فرماندار بندر مرزی آستارا از دهیاران این شهرستان خواست، با رعایت قانون و بی‌طرفی نسبت به نامزدهای انتخابات مجلس شورای اسلامی، برای افزایش مشارکت مردم در همه‌پرسی پیش‌رو تلاش کنند.

حسن رستم زاد روز شنبه در همایش توجیهی دهیاران با موضوع انتخابات در فرمانداری آستارا اظهار کرد: دهیاران به عنوان منتخبان مردم از طریق شوراهای اسلامی و نمایندگان دولت در روستاها هستند و به لحاظ ارتباط نزدیک و مستقیم با مردم، از جایگاه خاصی برخوردارند.

وی ادامه داد: مردم اغلب گلایه ها و مطالبات خود را به دهیاران منتقل می کنند و ما مسئولان نیز با همراهی دهیاران، از همه ظرفیت ها و امکانات برای خدمت و رفع مشکلات مردم استفاده می کنیم.

وی افزود: با توجه به شرایط منطقه ای و جهانی ایران و تلاش دشمن برای ناامیدی مردم از نظام اسلامی، باید برای انگیزش مردم جهت حضور گسترده در پای صندوق های آرا تلاش کنیم و دهیاران در این خصوص رسالت بزرگی دارند.

رستم زاد بیان کرد: دشمن بعد از نقض عهد بین المللی به ایران فشار اقتصادی وارد می کند، اما ملت بزرگ ایران همواره در برابر توطئه ها ایستاده است و  ابستادگی پای ارزش ها افتخار دارد.

فرماندار آستارا گفت: دهیاران شاخص های رهبری در خصوص نماینده اصلح را مد نظر داشته باشند و بدون جانبداری از نامزد خاص و بهره گیری از جایگاه حقوقی و امکانات دولتی بر علیه یا له نامزدها، فعالیت کنند.

او افزود: مدیریت روز رای گیری مهم است و دهیاران باید با کمک به شعب اخذ آرا، نمایندگان فرمانداری، اعضای صندوق، حفظ نظم و امنیت و با جلوگیری از هرگونه بی نظمی تلاش کنند.

رستم زاد بیان کرد: نتیجه صندوق ها باید پیروزی مردم، نظام و تحقق آرمان های رهبری باشد و در شهرستان نیز نماینده ای اصلح، معتقد به نظام و ارزش ها، در تراز انقلاب و تلاشگر برای تعالی و توسعه شهرستان انتخاب شود.

انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی در سراسر کشور و پنجمین میان دوره مجلس خبرگان رهبری در پنج استان، در دوم اسفند ماه برگزار خواهد شد.

شهرستان مرزی بندر آستارا با ۹۱ هزار نفر جمعیت در دو بخش و ۶۲ روستا در منتهی الیه غرب استان گیلان و مرز جمهوری آذربایجان واقع شده است و ۱۳ نامزد برای یک کرسی این شهرستان در مجلس شورای اسلامی رقابت می کنند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 2 =