محمدی: یزدانی ۲۰ روز دیگر به کشتی باز می گردد

تهران - ایرنا - سرمربی تیم ملی کشتی آزاد گفت: حسن یزدانی عمل بسیار خوبی را پشت سر گذاشته و ۲۰ روز دیگر به کشتی بازخواهد گشت.

رقابت‌های کشتی بزرگسالان قهرمانی آسیا روزهای ۲۹ بهمن تا ۴ اسفندماه سال جاری در شهر دهلی نو کشور هند برگزار می‌شود.

«غلامرضا محمدی» در حاشیه تمرینات تیم ملی افزود: در حال حاضر آخرین اردوی خود را پیش از مسابقات قهرمانی آسیا که قرار است اوایل اسفند در هندوستان برگزار شود سپری می‌کنیم.

وی اظهار داشت: اگر چه این مسابقات برای کسب سهمیه المپیک نیست اما جزء رنکینگ سیستم است و در قرعه‌کشی المپیک به ما کمک می‌کند. نخستین مسابقه گزینشی المپیک در فروردین ماه برگزار خواهد شد که احتمالا به دلیل شیوع کرونا در کشوری غیر از چین است.

محمدی خاطر نشان کرد: منطق این را می‌گوید که اول به فکر کسب سهمیه‌های کامل المپیک باشیم و بعد به مدال فکر کنیم. تاکنون ۲ سهمیه (در وزنهای ۵۷ و ۸۶ کیلوگرم) گرفتیم و امیدوارم چهار سهمیه دیگر را کامل کسب کنیم هرچند کارمان سخت است. تمام تلاش خود را می‌کنیم که با تیم کامل به المپیک برویم.

دارنده چهار مدال پیکارهای قهرمانی جهان در خصوص وضعیت «حسن یزدانی» گفت: او یک عمل موفقیت‌آمیز را پشت‌سر گذاشت و اکنون شرایط خوبی دارد. او پس از بازگشت تیم از مسابقات قهرمانی آسیا حدود ۲۰ روز دیگر به روی تشک خواهد رفت. برای شروع تمرینات جدی «حسن یزدانی» هیچ عجله‌ای نداریم و ریسک نمی‌کنیم.

او در مورد میزان آمادگی سایر ملی‌پوشان نیز خاطر نشان کرد: «علیرضا کریمی» مصدومیتی از ناحیه رباط پا داشت که الان شرایط خوبی دارد و آرام آرام مرور فن می‌کند. سایر نفرات هم در شرایط خوبی هستند و امیدوارم دیگر آسیب‌دیدگی نداشته باشیم.

محمدی درباره حمایت‌ها از تیم ملی کشتی گفت: جلسات مختلفی را با وزیر ورزش و جوانان و همچنین رییس کمیته ملی المپیک داشتیم که جنبه حمایتی داشت و دلگرم کننده بود؛ ولی امیدوارم به صورت عملی هم این اتفاق بیفتد. ما توقع زیادی جز شرایط اردویی مناسب و حضور در تورنمنت‌های مورد نظرمان نداریم.

سرمربی تیم ملی در پایان گفت: امیدوارم و آرزو دارم در توکیو بتوانیم پیام‌آور شادی برای مردم ایران باشیم. هر چند در المپیک کار سخت است ولی توقع مردم از کشتی به حق است و برای لبخند و شادی آنها هر تلاشی می‌کنیم.

برنامه رقابت‌های کشتی قهرمانی آسیا به شرح زیر است:

دوشنبه ۲۸ بهمن: قرعه‌کشی تمامی اوزان کشتی فرنگی

سه شنبه ۲۹ بهمن: رقابت‌های اوزان ۵۵، ۶۳، ۷۷، ۸۷ و ۱۳۰ کیلوگرم کشتی فرنگی

چهارشنبه ۳۰ بهمن: رقابت‌های اوزان ۶۰، ۶۷، ۷۲، ۸۲ و ۹۷ کیلوگرم کشتی فرنگی

جمعه ۲ اسفند: قرعه‌کشی تمامی اوزان کشتی آزاد

شنبه ۳ اسفند: مسابقات اوزان ۵۷، ۶۵، ۷۰، ۷۹ و ۹۷ کیلوگرم کشتی آزاد

یکشنبه ۴ اسفند: مسابقات اوزان ۶۱، ۷۴، ۸۶، ۹۲ و ۱۲۵ کیلوگرم کشتی آزاد

ترکیب تیم ملی کشتی آزاد برای حضور در این مسابقات به شرح زیر است:

۵۷ کیلوگرم: علیرضا سرلک

۶۱ کیلوگرم: مجید داستان

۶۵ کیلوگرم: امیرحسین مقصودی

۷۰ کیلوگرم: امیرحسین حسینی

۷۴ کیلوگرم: مصطفی حسین خانی

۷۹ کیلوگرم: علی سوادکوهی

۸۶ کیلوگرم: احمد بذری

۹۲ کیلوگرم: محمدجواد ابراهیمی

۹۷ کیلوگرم: مجتبی گلیج

۱۲۵ کیلوگرم: پرویز هادی

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 7 =