نسخه‌های خام با تعویض دفترچه‌های بیمه باطل می‌شوند

تهران- ایرنا - با توجه به احتمال سوء‌استفاده از نسخ خام دفترچه‌های تعویضی، مفقودی، سرقتی و همچنین بروز خسارت به منابع سازمان تامین اجتماعی و تضییع حقوق بیمه‌شدگان، تعویض دفترچه درمان، نسخ دفترچه پیشین را از درجه اعتبار ساقط می‌کند.

به گزارش روز شنبه سازمان تامین اجتماعی، مدیرکل نامنویسی و حساب های انفرادی سازمان تامین اجتماعی اظهار داشت: به منظور صیانت از منابع این سازمان، پیشگیری از تضییع حقوق ذینفعان و ممانعت از سوءاستفاده های احتمالی، به هنگام تعویض دفترچه درمانی نسخه های موجود در دفترچه قبلی از درجه اعتبار ساقط می شوند.

بهروز کریمی افزود: سوءاستفاده احتمالی برخی سودجویان از نسخ خام دفترچه های تعویضی، مفقودی و سرقتی، خسارات قابل توجهی به سازمان تامین اجتماعی، بیمه شدگان و ذینفعان وارد می کند و بر این اساس به هنگام تعویض دفترچه درمان باید نسخ دفترچه پیشین از درجه اعتبار ساقط شود.

وی خاطرنشان کرد: با این اقدام در برخی مواقع نسخ دارو و آزمایش که هنوز توسط مراکز مربوطه مورد استفاده قرار نگرفته‌اند، ابطال می شود؛ بنابراین به منظور کاهش تبعات این مکانیسم کاربران سیستم خدمات متمرکز دفترچه درمانی در شعب و کارگزاری ها قبل از تعویض دفترچه درمان در صورت مشاهده این نسخ موضوع را به بیمه‌شده اطلاع می دهند.

مدیر کل نام‌نویسی و حساب‌های انفرادی سازمان تامین اجتماعی همچنین از بیمه شدگان خواست حتی المقدور پس از اتمام برگ های دفترچه تامین و درمان و بهره برداری در مراکز از جمله داروخانه ها و آزمایشگاه ها به منظور تعویض دفترچه درمان اقدام کنند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 1 =