افزون بر یک هزار کیلوگرم مواد غذایی فاسد در گیلان کشف و معدوم شد

رشت - ایرنا- معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی گیلان گفت: با بارش برف در گیلان از ۲۱ بهمن تا پایان روز گذشته جمعه یک هزار و ۹۵ کیلوگرم مواد غذایی فاسد در این استان کشف و معدوم شد.

فردین مهرابیان روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا، با بیان اینکه در این مدت یک هزار و ۸۷۵ مورد بازدید از اماکن تهیه و توزیع مواد غذایی انجام شده، افزود: ۱۳ مورد گشت های بازرسی با سازمان های دامپزشکی، تعزیرات و غیره انجام شده است.

وی با اشاره به معرفی ۱۶ متخلف به دادگاه و تعطیلی سه اماکن فروش مواد غذایی در این مدت اظهار داشت: ۱۹۴ مورد نمونه برداری میکروبی از شبکه های آب آشامیدنی ، یک هزار و ۵۷۰ مورد کلر سنجی و ۱۹۴ مورد بازدید از تاسیسات آب شهری و روستایی انجام شده است.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی گیلان خاطر نشان کرد: در این مدت، سه هزار و ۵۰۰ بیمار در۳۳ مرکز خدمات جامع شبانه روزی و بیتوته پذیرش و ویزیت شده اند.

بارش برف که از شامگاه یکشنبه ۲۰ بهمن در مناطق مختلف گیلان آغاز شد و تا عصر سه شنبه ۲۲ بهمن در مناطق مختلف استان ادامه یافت و موجب قطعی آب و برق جمعیت زیادی در شهرستان های مختلف و مسدود شدن بخش زیادی از جاده های روستایی و نیز آزادراه رشت - قزوین و برخی دیگر از محورهای اصلی جاده ای شد.  

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 8 =