۲۶ بهمن ۱۳۹۸،‏ ۱۱:۳۲
کد خبرنگار: 911
کد خبر: 83674855
۰ نفر

برچسب‌ها

نرم افزار "چشم سوم" در خدمت گردشگری قزوین

قزوین - ایرنا - نرم افزار و اپلیکیشنی با نام "چشم سوم" با هدف دسترسی سریع گردشگران به اطلاعات مربوط به جاذبه‌های تاریخی قزوین تهیه و در نوروز ۹۹ به صورت گسترده از آن استفاده خواهد شد.

مدیرکل میراث‌فرهنگی،گردشگری و صنایع دستی استان قزوین روز شنبه گفت: سیستم واقعیت افزوده یا اپلیکیشن چشم سوم تهیه شده در قزوین، برای تسریع در یافتن جاذبه‌ها ،تورها ،مراکز اقامتی و خدمات گردشگری هم‌زمان با نوروز ٩٩ در اختیار گردشگران ورودی به استان قرار می‌گیرد.

وی اظهار داشت: اپلیکیشن چشم سوم که با حضور وزیر میراث‌فرهنگی،گردشگری و صنایع‌دستی در نمایشگاه گردشگری و صنایع‌دستی تهران رونمایی شد، دارای کیو آرکدی است که جاذبه‌های گردشگری را اسکن می‌کند و با ارائه اطلاعات صوتی و تصویری به گردشگران کمک می‌کند تا با سرعت بیشتری به مراکز اقامتی،جاذبه‌ها ،تورها و خدمات گردشگری استان دسترسی داشته باشند.

خزائلی اظهار کرد: با توجه به تاکید وزیر در خصوص ضرورت انتشار و اطلاع‌رسانی این سیستم به گردشگران ورودی به استان، اپلیکیشن چشم سوم در محیط کسب کار و فضای مجازی مرتبط با حوزه کاری بخش خصوصی و تاسیسات گردشگری قزوین بارگذاری می‌شود تا دنبال‌کنندگان این بخش با ایجاد یک شبکه بزرگتر زمینه انتشار و دسترسی گردشگران به این سیستم را فراهم کنند.

استان قزوین در فهرست آثار ملی دارای بیش از ۱۴۰۰ اثر است که بخش قابل توجهی از آنها شامل جاذبه های تاریخی و طبیعی هستند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 8 =