۲۶ بهمن ۱۳۹۸،‏ ۱۱:۵۸
کد خبرنگار: 3046
کد خبر: 83674852
۱ نفر

برچسب‌ها

گردشگری سلامت رویکرد اول نظام درمانی قم است

قم-ایرنا- استاندار قم گفت: اولویت اول استان دربخش درمان، گردشگری سلامت است و در این راستا پروژه های بیمارستانی قابل توجهی در دست اجرا می‌باشد.

بهرام سرمست روز شنبه درجلسه شورای برنامه ریزی استان بیان کرد: برای رونق گردشگری سلامت باید پروژه های نیمه تمام درمانی در زمان بندی مشخص به بهره برداری برسد.

وی اضافه کرد: برای رسیدن قم به اهداف توریست درمانی، راه اندازی بیمارستان ۲۲۰ تخت خوابی امیرالمومنین(ع) در اولویت نخست قرار دارد.

وی بیان داشت: سهم استان از گردشگری سلامت رضایت بخش نبوده و قم به دلیل زائرپذیری خود باید به یکی از نقاط هدف در توریست درمانی تبدیل گردد.

سرمست ادامه داد: عملکرد خیرین سلامت درقم بسیار پررنگ تر از استان های دیگر می‌باشد، همچنین وجود حوزه‌های علمیه و مراجع تقلید در توسعه سرانه‌های درمانی اثربخش است.

وی یادآور شد: برای پیشبرد پروژه های درمانی قم باید معضلات پیش رو مانند عوارض شهرداری و خرید انشعابات با نگاه تسهیل گری بین دستگاهی مرتفع شود.

در حال حاضر پنج بیمارستان با یک هزار و ۷۸۶ تخت در این استان در حال احداث است که بر اساس جدول زمان‌بندی تا سال ۱۴۰۰ به بهره‌برداری خواهد رسید؛ با تکمیل و بهره‌برداری از بیمارستان‌های امیرالمومنین(ع)، امجدی، قلب، مادر و یک هزار تختخوابی، تعداد تخت‌های بیمارستانی دولتی، خصوصی و خیریه در قم به سه هزار و ۶۰۰ تخت می‌رسد.

کلنگ احداث بیمارستان امیرالمومنین(ع) سال ۹۴ بر زمین زده شد و این مجموعه درمانی با ۲۲۰ تخت، در ۹ طبقه احداث‌ شده‌است.

استاندار قم در بخش دیگری از سخنان خود ادامه اظهار داشت: دستگاههای اجرایی باید مکاتبات فرماندار قم در اجرای انتخابات را در اسرع زمان پاسخ بدهند.

سرمست گفت: تامین امنیت، سلامت، رقابت و مشارکت حداکثری اهداف مهمی است که مجموعه مدیریت استان در انتخابات پیش رو دنبال می کند.

وی اضافه کرد: برای ایجاد رقابت سالم و پرشور در بین داوطلبان مجموعه مدیریت استان اصل عدالت در قرار گرفتن امکانات عمومی را دنبال کرده است.

استاندارقم گفت:‌ دشمن به دنبال کم رنگ کردن مشارکت است و در این شرایط ایجاد بسترهای لازم برای جلب مشارکت حداکثری ضرورت دارد.

وی افزود: جلب مشارکت حداکثری باید با رعایت اصل بی‌طرفی و عدالت تبلیغاتی انجام می‌گیرد.

وی تاکید کرد: دشمن برای کاهش مشارکت، سیاست ناکارآمد جلوه دادن نظام را در پیش گرفته و در این وضعیت همه باید در مسیر امیدآفرینی و ایجاد نشاط اقدام شود.

۶۶۹ شعبه اخذ رای درقم دایر است که ۸۴ شعبه آن به صورت سیار است.

انتخابات میان‌دوره‌ای پنجمین دوره مجلس خبرگان رهبری و یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی، دوم‌ اسفندماه سال‌جاری  برگزار خواهد شد.

سه نماینده از حوزه انتخابیه قم راهی مجلس شورای اسلامی می‌شوند، همچنین این استان یک نماینده در مجلس خبرگان رهبری دارد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 1 =