بانک‌های عامل ۷۵۰۰میلیارد ریال در اردبیل سرمایه‌گذاری می‌کنند

اردبیل - ایرنا - رییس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان اردبیل گفت: هفت هزار و ۵۰۰ میلیارد ریال اعتبار در سفر مدیران عامل بانک‌ها به این استان برای اجرا و تکمیل پروژه‌های عمرانی و اقتصادی در نظر گرفته شده است.

داود شایقی روز شنبه در گفت و گو با خبرنگاران افزود: اجرا و تکمیل این پروژه‌ها زمینه‌ساز توسعه اقتصادی ، رونق تولید و اشتغالزایی در استان خواهد شد.

وی  با بیان اینکه سند توسعه شهرستان‌ها به عنوان نقشه راه در حال تدوین است و تا پایان امسال نهایی خواهد شد، گفت: در این سند برای شهرستان مشگین‌شهر طرح‌هایی با اولویت گردشگری، صنعت و معدن و همچنین بخش باغات پیش‌بینی شده است.

شایقی ادامه داد: سند آمایش استان اردبیل نیز با تایید کمیسیون آمایش کشور تا پایان امسال نهایی خواهد شد تا بر اساس این سند طرح‌های توسعه‌ای و برنامه‌ریزی به شکل مطلوب به پیش برود.

رییس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان اردبیل بیان‌کرد: با تدبیر و پیگیری مسوولان استانی در سه سال اخیر منابع خوبی به استان اختصاص یافته که این مبالغ خارج از سهم بودجه‌ای مصوب سالانه است.

شایقی اظهارداشت: سالانه هشت هزار  میلیارد ریال منابع اعتباری به استان اختصاص می‌یابد که این منابع بیشتر صرف نگهداشت پروژه‌ها ، پرداخت طلب پیمانکاران و کارکنان می‌شود.

وی با اشاره به اینکه توزیع بودجه کشور بین استان‌ها براساس سرانه جمعیتی است، افزود: رتبه و جایگاه استان از نظر جمعیت بیست و سوم و در توزیع اعتبارات بین استان‌ها نیز رتبه بیستم است.

شایقی از اختصاص ۳۰۰ میلیارد ریال اعتبار برای تکمیل زیرساخت‌های گردشگری مشگین‌شهر خبر داد و گفت: در سفر رییس‌جمهوری این منابع در اختیار دستگاه‌های متولی قرار گرفت تا زیرساخت‌های گردشگری تکمیل شود.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 8 =