۲۱ واحد تولیدی در قزوین به چرخه تولید بازگشتند

قزوین - ایرنا - رییس کل دادگستری استان قزوین گفت: در سال رونق تولید به منظور احیای واحدهای تولیدی و صنعتی از تعطیلی ۲۱ شرکت استان با هزار و ۴۵۱ کارگر جلوگیری به عمل آمد.

حجت الاسلام و المسلمین نورالله قدرتی روز شنبه با اعلام این خبر افزود: شرکت کنتورسازی ایران به دلیل سوء مدیریت و سایر چالش‌ها منجر به تعطیلی شده بود که در ستاد استانی با تشکیل جلسات متعدد شهرستانی و استانی، بهره گیری از ظرفیت ستاد اجرایی و قضایی، رصد مستمر موضوع، ارتباط مستمر با مدیران تولید و کارگران، نظارت بر نحوه اداره شرکت، پرداخت مطالبات معوق کارگران و پیگیری امور کشوری شرکت از جمله در استان‌های تهران، هرمزگان و ... از تعطیلی واحد جلوگیری به عمل آمد.

وی افزود: با ورود دستگاه قضایی و برگزاری جلسات اقتصاد مقاومتی، احیای مجدد شرکت کنتورسازی ایران و خطوط تولید آن رقم خورد و زمینه بازگشت به کار ۱۸۰ کارگر فراهم شد.

قدرتی با اشاره به اسامی دیگر واحدهای تولیدی استان که با ورود دستگاه قضا مشکل آنها حل شده است،  گفت: سوء مدیریت و مشکلات مالی و اختلاف شرکا در شرکت قفلکار منجر به تعطیلی این واحد شده بود که با تشکیل جلسات مستمر با نهادهای اجرایی از جمله امور مالیاتی، تامین اجتماعی، بانک‌ها و ... شرکت مذکور از طریق انتقال اموال به شخصیت حقوقی جدید با ظرفیت ۸۰ نفر کارگر احیا گردید.

وی اضافه کرد: اختلاف شرکا در شرکت رنگین طیف مشکلاتی را برای این شرکت ایجاد کرده بود که با تشکیل جلسات متعدد و پیگیری موضوعات قضایی و اجرایی توسط ستاد استانی، مشکل انتقال آن حل و نسبت به ثبت سهام و رفع موانع قضایی تولید اقدام شد.

این مسوول قضایی گفت: شرکت آرتا موکت تاکستان به دلیل مشکلات حقوقی تعطیل شده بود که با برگزاری جلسات متعد و حصول سازش از تعطیلی واحد با ۴۱۰ نفر کارگر جلوگیری به عمل آمد.

رییس کل دادگستری قزوین افزود: شرکت پایا پلیمر و پلاستیک تاکستان به دلیل مشکل حقوقی با تعطیلی مواجه شده بود که با برگزاری جلسات متعدد نسبت به تعیین و تکلیف نهایی ۱۳۰ کارگر و جلوگیری از تعطیلی موقت شرکت اقدام شد.

وی اضافه کرد: اختلافات مالی با سیستم بانکی، شرکت ژلاتین حلال البرز را با مشکل مواجه کرده بود که با همکاری قضایی از تعطیلی واحد با ۱۶۰ کارگر جلوگیری به عمل آمد.

قدرتی افزود: همچنین با تشکیل جلساتی در مورد شرکت ارمغان کیمیا و واحد جوجه کشی هدهد تصمیم گیری شد و با جلوگیری از تعطیلی هر یک از این شرکت ها با چهار نفر کارگر نسبت به تعیین تکلیف نهایی آنها اقدام گردید.

وی اضافه کرد: شرکت پرشیا سلامت با مشکل بازپرداخت وام مواجه شده بود که طی مکاتبه‌ای از تعطیلی موقت کارخانه با ۲۳ نفر کارگر تا تعیین تکلیف نهایی جلوگیری شد.

رییس کل دادگستری استان گفت: شرکت امین خرمدشت به دلیل مشکلات زیست محیطی در معرض تعطیلی قرار داشت که با تشکیل جلسه با حضور مدیرکل محیط زیست استان و رفع مشکلات زیست محیطی از تعطیلی موقت کارخانه با ۲۰۰ کارگر تا تعیین تکلیف نهایی جلوگیری به عمل آمد.

قدرتی افزود: شهرک چرم سازی بوئین زهرا شامل هفت شرکت به دلیل مشکلات اجرایی با مشکل مواجه شده بود که با تشکیل جلسات متعدد و استفاده از ظرفیت شورای حفظ حقوق بیت المال و پیگیری انشعابات گاز از تعطیلی واحدهای تولیدی با ۱۰۵ کارگر جلوگیری شد.

این مسوول اضافه کرد: شرکت گل شیر ارمغان با مشکل معوقات کارگران مواجه شده بود که با تشکیل جلسه قضایی از خارج شدن دستگاه‌های توقیف شده و تعطیلی شرکت با ۳۰ کارگر جلوگیری به عمل آمد.

وی افزود: شرکت نیک پارس به دلیل بدهی به کارگران و بانک با مشکل مواجه شده بود که با تشکیل جلسات قضایی از تعطیلی شرکت با ۱۰۰ کارگر جلوگیری به عمل آمد و معوقات پرداخت شد.

قدرتی ادامه داد: شرکت آریان شیر، گرفتار مشکل بانکی و معوقات کارگران بود که جلسات قضایی برای حل مشکل برگزار شد و نهایتا از تعطیلی شرکت با ۱۵ کارگر جلوگیری به عمل آمد.

وی افزود: اختلاف شرکا شرکت پارس رباط را با مشکل مواجه کرده بود که جلساتی بین شرکا برگزار شد و نهایتا از تعطیلی شرکت با ۱۰ کارگر جلوگیری شد.

این مسوول اضافه کرد: همچنین تصمیم گیری در خصوص شرکت فولاد آذرتاک خرمدشت، شرکت سرامیک برلیان، شرکت زرین روغن، ایمن ساز فاخر، تک پرس و ژلاتین حلال از دیگر اقدامات انجام شده در دستگاه قضایی استان قزوین بوده است.

استان قزوین چهار هزار واحد تولیدی دارد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 5 =