استاندار: موانع سرمایه‌گذاری تا جای ممکن در سمنان رفع شد

سمنان- ایرنا- استاندار سمنان گفت: موانع سرمایه‌گذاری و صدور مجوزها برای فعالان اقتصادی در بخش صنعت و معدن این استان تا جای ممکن تسهیل شده است.

علیرضا آشناگر روز شنبه در نشست شورای گفت و گوی دولت با بخش خصوصی استان سمنان در سالن جلسات اتاق بازرگانی این شهر افزود : صدور مجوزهای سرمایه گذاری در استان طی یکسال گذشته سرعت گرفته است.

وی با اشاره به کاغذبازی‌های اداری در روند اعطای مجوزهای سرمایه‌گذاری، تصریح کرد: این مساله سبب زمان‌برشدن فعالیت‎ها در بخش اقتصادی شده بود که اکنون نسبت به گذشته کمتر شده است و با ایجاد سامانه الکترونیک برچیده می‌شود.

استاندار سمنان با بیان اینکه با تخلفات در روند صادرات و واردات به جد برخورد می‌شود، افزود: سعی شده زمان ارسال و ورود کالا به این استان از طریق گمرک با هدف جلوگیری از هزینه‌ها برای فعالان اقتصادی کوتاه‌تر شود.

وی تصریح کرد: با تسهیل روند اداری، رغبت فعالان اقتصادی برای سرمایه گذاری‌ در بخش‌های مختلف استان سمنان افزایش یافته است.

آشناگر خاطرنشان کرد: استان سمنان در رفع موانع اداری و اعطای‌ مجوزهای سرمایه‌گذاری به فعالان اقتصادی با تلاش مدیران کل و دستگاه های اجرایی مرتبط رتبه دوم کشور را دارد.

وی ابرازداشت: براساس آمارهای کشوری، رویکرد دستگاه‌های اجرایی استان سمنان در مسیر خدمت رسانی به صنعتگران و فعالان اقتصادی مثبت ارزیابی می شود.

استاندار سمنان با اشاره به تکلیف اجتماعی صنعتگران در کنار توجه به تولید، یادآور شد: صنعتگران، اصناف و تمام فعالان اقتصادی این استان در افزایش مشارکت مردم در انتخابات با توجه به شرایط حاکم بر کشور و توطئه‌های دشمنان علیه نظام، نقش‌آفرینی کنند.

همکاری امور مالیاتی، بانک‌های عامل، مدیریت پسماند واحدهای صنعتی و حذف قوانین دست و پاگیر در بخش تولید، از جمله مسایل مورد بحث در نشست شورای گفت و گوی دولت با بخش خصوصی استان سمنان بود.

اخبار مرتبط