بیش از نیمی از نامزدهای انتخابات سبزوار نماینده مالی معرفی نکرده‌اند

سبزوار- ایرنا- معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی فرمانداری سبزوار گفت: حوزه انتخابیه سبزوار ۳۹ نامزد انتخابات مجلس شورای اسلامی دارد که بیش از نیمی از آنها نمایندگان مالی خود را به فرمانداری معرفی نکرده‌اند.

اسماعیل نصرآبادی روز شنبه با بیان این مطلب به خبرنگار ایرنا افزود: تاکنون ۱۵ نامزد حوزه انتخابیه سبزوار مشخصات و شماره حساب بانکی نماینده مالی خود را به فرمانداری این شهرستان اعلام کرده‌اند.

وی اضافه کرد: مطابق با قانون "شفافیت و نظارت بر تامین مالی فعالیت‌های انتخاباتی در انتخابات مجلس شورای اسلامی"  نامزدهای انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی در شهرستانها باید مشخصات و شماره حساب بانکی نماینده مالی خود را به فرمانداری هر شهرستان اعلام کنند.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی فرمانداری سبزوار با اشاره به شروع فعالیتهای تبلیغاتی نامزدها از ۲۴ بهمن گفت: نامزدهای انتخابات مجلس در جریان تبلیغات از بی اخلاقی، افترا به نامزدهای رقیب، اخلال در نظم عمومی و راه اندازی کارناوال های تبلیغاتی که تخلف محسوب می شود دوری کنند.

حوزه انتخابیه سبزوار دارای دو کرسی نمایندگی مجلس و شامل شهرستان‌های سبزوار، جوین، جغتای، خوشاب و داورزن است.

۱۸ نفر از مجموع ۲۹۰ نماینده مجلس شورای اسلامی را نمایندگان خراسان رضوی در خانه ملت تشکیل می‌دهند.  

"حوزه مشهد و کلات" با پنج نماینده در مجلس شورای اسلامی، بزرگترین حوزه انتخاباتی از نظر شمار جمعیت و تعداد نمایندگان در میان ۱۲ حوزه انتخاباتی فعال در خراسان رضوی محسوب می‌شود.

انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی و انتخابات میان‌دوره‌ای مجلس خبرگان رهبری روز دوم اسفند ماه به طور همزمان در سراسر کشور برگزار می‌شود.  

۶ نفر از ۸۸ نماینده مجلس خبرگان رهبری، نمایندگان مردم استان خراسان رضوی در جمع خبرگان هستند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 12 =