تداوم امدادرسانی ارتش به مناطق گرفتار در برف هشترود و چاراویماق

مراغه - ایرنا - فرمانده پادگان امام رضا (ع) مراغه از امدادرسانی گروه ۱۱ توپخانه به مناطق گرفتار در برف هشترود و چاراویماق و نیز روستاهای مراغه خبرداد.

امیر سرتیپ دوم صادق نوری روز شنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: در پی بارش سنگین برف در روز پنج‌شنبه هفته گذشته در منطقه و مسدود شدن راه های ارتباطی شهرستان های هشترود و چاراویماق، دستور امدادرسانی به این مناطق از سوی فرماندهی قرارگاه شمالغرب صادر شد.

وی ادامه داد: در این راستا، سه تیم امدادرسانی از این پادگان برای امدادرسانی به مردم گرفتار در برف در هشترود و چاراویماق اعزام شدند.

امیر نوری اضافه کرد: ۲ تیم امدادی هرکدام مجهز به ۲ دستگاه خودروی سه محور سنگین کرایس و نیز راننده، کمک، مکانیک و تدارکات برای کمک به روستاها و مردم گرفتار در برف هشترود و چاراویماق و یک تیم نیز با ۲ دستگاه خودروی سنگین عازم جاده مراغه – هشترود شده و هم اکنون مشغول امدادرسانی هستند.

وی گفت: این تیم های امدادی تاکنون موفق به رهاسازی بیش از ۱۰۰ دستگاه خودروی گرفتار در برف از جمله ۲ دستگاه اتوبوس مسافری و نیز کمک به یک مادر باردار گرفتار در برف شده اند.

وی افزود: همچنین در راستای امدارسانی، تیم های اعزام شده ارتش، اقدام به توزیع اقلام و کالاهای ضروری بین اهالی روستاهای شهرستان های هشترود و چاراویماق کرده و می کنند.

امیر نوری گفت: امروز نیز یک تیم امدادی با خودروهای سنگین برای امدادرسانی به روستاهای بالادست خداجو اعزام شده است.

وی ادامه داد: نیروهای خدوم ارتش همگام با مسوولان و آحاد مردم در سه شبانه روز اخیر، خدمت رسانی به مردم منطقه را اولویت خود قرار داده اند.

وی با بیان اینکه ارتش آماده خدمت رسانی به مردم منطقه است اضافه کرد: فرماندهی نیروی زمینی ارتش نیز در روزهای اخیر تاکید بسیاری بر امدادرسانی به مناطق گرفتار در برف هشترود و چاراویماق داشته و پیگیر وضعیت امدادرسانی هستند.

شهرستان مراغه با حدود ۲۶۸ هزار نفر جمعیت در ۱۲۷ کیلومتری تبریز، مرکز آذربایجان شرقی قرار دارد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 3 =