۱۶ هکتار زمین برای ساخت مسکن محرومان خراسان شمالی جانمایی شد

بجنورد- ایرنا- معاون مسکن و ساختمان راه و شهرسازی خراسان شمالی گفت: 16 هکتار زمین برای ساخت سه هزار و ۲۰۰ واحد مسکونی محرومان در این استان جانمایی شده است که در اختیار ستاد اجرایی فرمان امام(ره) قرار می‌گیرد. 

جواد عمادیان فر روز یکشنبه به خبرنگار ایرنا اظهار داشت: بر اساس تفاهم نامه منعقد شده با ستاد اجرایی فرمان امام(ره)، ساخت سه هزار و ۲۰۰ واحد مسکونی در استان در حال پیگیری است و این واحدها در شهرهای بجنورد شیروان و اسفراین ایجاد می شود.

وی افزود: از این تعداد، سه هزار واحد مسکونی در شهر بجنورد و در هر کدام از شهرهای اسفراین و شیروان ۲۰۰ واحد مسکونی اجرا می شود.

وی خاطرنشان کرد: در بجنورد ۱۵ هکتار زمین، در شیروان ۶ هزار و ۸۰۰ مترمربع و در اسفراین هفت هزار و۵۰۰ مترمربع زمین برای اجرای این پروژه ها، واگذار می شود، البته، آزمایش های مکانیک خاک و ژئوتکنیک زمین مورد نیاز در بجنورد انجام شده است. 

معاون مسکن و ساختمان راه و شهرسازی خراسان شمالی خاطرنشان کرد: مشاور ستاد اجرایی فرمان امام، آستان قدس رضوی است که طرح را تهیه می کند و مقرر است تا پایان سال جاری، پروژه ها وارد مرحله عملیاتی شود. 

وی افزود: بر اساس تفاهم با بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان هم قرار است در شیروان ۱۸۰ واحد، گرمه ۳۰ واحد، جاجرم ۴۰ واحد و اسفراین ۱۲۰ واحد ساخته شود.

وی با بیان اینکه زمین های مورد نیاز اجرای پروژه ها به بنیاد مسکن انقلاب اسلامی واگذار شده است خاطرنشان کرد: پنج هزار و ۶۰۰ متر زمین در شیروان، ۲ هزار و ۶۰۰ مترمربع در جاجرم، ۲ هزار و ۱۰۰ متر مربع در گرمه و چهار هزار و ۸۰۰ متر مربع در اسفراین واگذار شده است. 

عمادیان فر اظهار داشت: این طرح ها هم امسال کلنگ زنی و عملیات اجرایی آن آغاز می شود. 

معاون مسکن و ساختمان راه و شهرسازی خراسان شمالی افزود: این پروژه ها با آورده متقاضیان و نیز تسهیلات اجرا می شود.

بر اساس اعلام راه و شهرسازی خراسان شمالی، شهروندان این استان در افق سال ۱۴۰۴ حدود ۳۰ هزار واحد مسکونی کم دارند. 

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 7 =