قوانین و مقررات متناسب با شرایط استان‌ها تصویب شود

کرمان - ایرنا - استاندار کرمان با بیان اینکه تا زمانی که قوانین و مقررات متناسب با شرایط استان‌ها تصویب نشود؛ برخی از مشکلات حل‌ نمی‌شود گفت: هیات‌های اندیشه‌ورز نیز با ابتکار می‌توانند در این زمینه کمک کنند.

به گزارش ایرنا محمدجواد فدایی روز شنبه در نشست شورای اندیشه‌ورزی بسیج کارمندان کرمان با بیان اینکه هیات‌های اندیشه‌ورز مسایل و مشکلات را با خلاقیت و ابتکار عمل حل کنند افزود: بخش عمده‌ای از معطلی مردم در دستگاه‌های اجرایی برگرفته از قوانین و مقررات طولانی است.
وی ادامه داد: برخی قوانین و دستورالعمل‌ها موجب طولانی‌تر شدن صدور مجوزها و در نهایت افزایش زمان عملیاتی‌تر شدن طرح‌ها و پروژه‌هایی که به ایجاد اشتغال کمک می‌کند؛ می‌شود.
استاندار کرمان با بیان اینکه تا زمانی که قوانین و مقررات متناسب با قوانین استان‌ها تصویب نشود؛ برخی از مشکلات حل‌ نمی‌شوند اظهار داشت: بخش زیادی از گرفتاری‌های ما مقررات زیاد و متناقض است و حتی کارمندان نیز به خاطر مقررات زیادی که وجود دارد گیج می‌شوند لذا باید قوانین و مقرراتی که متناسب با شرایط استان‌ها نیست، حذف شوند.
فدائی ادامه داد: به‌طور مثال در جنوب استان کرمان، افرادی هستند که بیش از ۳۰ سال زمین‌های کشاورزی دارند و روی آن مشغول به فعالیت هستند اما هنوز سند ندارند و دولت چند سال قبل قوانینی تصویب کرد که زمین‌هایی که سند ندارند جزو اراضی ملی محسوب شوند و اکنون کشاورزان برای ارتقای کشاورزی خود نمی‌توانند تسهیلاتی از این طریق دریافت کنند.
استاندار کرمان با اشاره به اینکه استفاده از سیستم‌های الکترونیکی، کار مردم را سریع‌تر حل می‌کند خاطرنشان کرد: ما مشکل سخت‌افزاری نداریم بلکه مشکل نرم‌افزاری و هماهنگی بین دستگاهی داریم و شوراهای اندیشه‌ورز از هر اداره‌ای می‌تواند پیگیر این موارد باشد.
مدیرکل کمیته امداد استان کرمان نیز با بیان اینکه ۱۰ درصد خانوارهای استان کرمان مددجوی کمیته امداد هستند گفت: این خانوارها در معرض آسیب‌های اجتماعی قرار دارند که باید مشاوره و هدایت شوند.
یحیی صادقی با اشاره به طرح استاندار در خصوص افراد تحت پوشش کمیته امداد افزود: در این طرح هر ۲ مدیر یک خانواده تحت پوشش کمیته امداد که وضعیت بحرانی‌تر نسبت به سایر مددجویان دارند کمک‌های مشاوره‌ای و هدایتی می‌کنند که نیاز است هیات‌های اندیشه‌ورز نیز در این امر به کمک ما بیایند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 13 =