مهم‌ترین رویدادهای خبری البرز در هفته‌ای که گذشت

کرج - ایرنا - برگزاری انتخابات البرز بر عهده ۲۳ هزار نفر است، رشد ۵۰۰ درصدی پروژه‌های دهه فجر البرز، بازگشت به کار ۱۴۰ هزار نیروی انسانی ایران خودرو، دولت پیگیر بهره‌برداری از پروژه تکمیلی آزاد راه همت است، یک میلیارد دلار صرفه جویی ارزی در البرز، آغاز بهره‌برداری آزمایشی از قطعه اول آزادراه تهران-شمال و البرز رتبه نخست‌سازی فناوری را کسب کرد عناوین مهم‌ترین رویدادهای خبری البرز در هفته گذشته (۱۹ تا ۲۵ بهمن) بود.

برگزاری انتخابات البرز بر عهده ۲۳ هزار نفر است

استاندار البرز اعلام کرد ۲۳ هزار نفر عوامل اجرایی اعم از نمایندگان فرمانداران، هیأت‌های نظارت، بازرسی، معتمدان شعبه اخذ رای، نیروهای امنیتی و انتظامی کار برگزاری انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی در این استان را عهده خواهند داشت.

عزیزاله شهبازی در بازدید ازسایت تجمیع آرا انتخابات استان البرز در مرکز فنی و حرفه ای شهید خدایی کرج افزود : بیش از یک هزار و ۲۰۰ شعبه اخذ رای داریم  و  تمهیدات لازم برای برگزاری انتخاباتی پرشور پیش بینی شده است.

رشد ۵۰۰ درصدی پروژه‌های دهه فجر البرز

استاندار البرز اظهار داشت: طبق آمار حوزه عمرانی در مقایسه با سال ۹۷ پروژه‌ها و طرح‌های گشایشی دهه مبارک فجر امسال بیش از ۵۰۰ درصد رشد دارد.

عزیزاله شهبازی  در حاشیه افتتاح پروژه گاز رسانی به روستای سفیداران شهرستان ساوجبلاغ استان البرز افزود: این نکته بسیار با اهمیت و قابل تامل است که  در این وضعیت و شرایط سخت تحریمی که دشمنان اقتصاد ما را نشانه گرفته‌اند در استان البرز بیش از ۴۱۵ پروژه بهره برداری شده است.

وی گفت: بیش از سه هزارو ۲۰۰ میلیارد تومان  سهم بخش خصوصی و دولتی اعتبار در این پروژه‌ها بوده  است.

ساوجبلاغ سال ۹۹ سبز می شود

مدیر عامل شرکت گاز استان البرز اعلام کرد که با گازرسانی به هفت روستای باقی مانده شهرستان ساوجبلاغ، این شهرستان سال ۹۹ منطقه سبز می شود.

بهره برداری از پنج پروژه تولیدی و صنعتی در نظرآباد آغاز شد

همزمان با هشتمین روز از ایام الله دهه مبارک فجر پنج پروژه تولیدی و صنعتی و مخابراتی درشهرستان نظرآباد با حضور معاونان عمرانی و هماهنگی امور اقتصادی استاندار البرز به بهره برداری رسید.

این طرح ها شامل کارخانه تولید پرده و پارچه، چمن مصنوعی، کارخانه تولید شکلات، خوراک طیور و مرکز مخابرات ۱۰ هزار شماره ای با اعتباری بیش از۱۱۰ میلیارد تومان بهره برداری شد.

وزیر آموزش و پرورش از والدین شهید فهمیده عیادت کرد

معاون پرورشی و فرهنگی اداره کل آموزش و پرورش البرزاعلام کرد: وزیر آموزش و پرورش و مدیر کل آموزش و پرورش استان البرز از والدین شهید محمدحسین فهمیده عیادت کردند.

فرشته فهمیده درگفت و گو با ایرنا اظهارداشت: وزیرآموزش ‌و پرورش  از پدر ومادر شهیدان محمد حسین  و داود فهمیده که به دلیل بیماری در یکی از بیمارستان‌های تهران بستری هستند،عیادت کرد.

حدود یک هزار فرصت شغلی جدید در البرز ایجاد شد

رییس سازمان جهاد کشاورزی استان البرز اعلام کرد که با تکمیل ۳۳ پروژه کشاورزی ودامی در البرز حدود یک هزار فرصت شغلی جدید در این استان ایجاد شده است.

هفت پروژه راهداری در البرز گشایش یافت

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای البرز اعلام کرد که هفت پروژه راه سازی و راهداری به میمنت دهه مبارک فجر در این استان تکمیل و بهره برداری شد.

گودرز محمودی به ایرنا گفت: آسفالت و توسعه جاده قزلحصار به طول ۱۱ کیلومتر، تعمیر و مرمت ۲ دستگاه گالری در جاده کرج –چالوس، احداث سیستم روشنایی محور فرودگاه پیام به طول ۲.۵ کیلومتر و پایدار سازی ۷۰۰ متر بحرانی تونل امیرکبیر از جمله این پروژه ها است.

 روکش آسفالت محور  دهکده المپیک به طول ۲ کیلومتر، آسفالت محورآران به طول یک ونیم کیلومتر و محور کیانمهر-ماهدشت به طول سه  کیلومتر دیگر پروژه های  گشایشی است.

۱۳۵ پروژه عمرانی در ساوجبلاغ گشایش یافت

همزمان با هشتمین روز از ایام الله دهه مبارک فجر در آیینی با حضور ۲ تن از معاونان استاندار البرز ۱۳۵ پروژه عمرانی، تولیدی صنعتی، آموزشی، فرهنگی و زیربنایی روز شنبه در شهرستان ساوجبلاغ گشایش یافت.

افتتاح  مخزن ذخیره آب شهر گلسار، چاه و مخزن ذخیره آب روستای کردان، گازرسانی به روستاهای اسپیداران و اسکولدره، ساخت مدرسه ۱۲ کلاسه تربیت، تصفیه خانه صنعتی شهر هشتگرد، طرح توسعه خط تولیدی شرکت شیوا و فاز اول شرکت زرکام از جمله پروژه های گشایشی هستند.

بازدید وزیر کشور از پروژه آزاد راه شهید همت

همزمان با نهمین روز از ایام الله دهه مبارک فجر، عبدالرضا رحمانی فضلی، وزیر کشور با سفر به استان البرز از پروژه ادامه آزادراه شهید همت در این استان بازدید کرد.

آزاد راه شهید همت  به طول حدود ۴۰ کیلومتر، تاکنون  ۳۰ کیلومتر آن  بین تهران  و کرج  زیر بار ترافیک رفته است.

این آزادراه در شرق کرج به جاده کرج - چالوس و ۲ آزاد راه شهید سردار حاج قاسم سلیمانی در شمال کرج  و آزاد راه جنوبی البرز متصل می شود.

بازگشت به کار ۱۴۰ هزار نیروی انسانی ایران خودرو

قائم مقام گروه صنعتی ایران خودرو اعلام کرد که با بومی سازی قطعات کمیاب خودروها ، ۱۴۰ هزار نیروی انسانی تعدیل شده این مجموعه طی ماه های اخیر به محل کار خود بازگشتند.

حسن وفادار ینگجه  در آیین راه اندازی خط تولید فریم داشبورد خودرو دنا  در شهرستان ساوجبلاغ استان البرز  اظهار داشت: پیش از ورود مدیریت جدید ایران خودرو روزانه یک هزار دستگاه خودرو در این مجموعه به صورت ناقص تولید می‌شد و قطعات با فناوری بالا تامین نمی‌شد و خودروهایی تولیدی در کف پارکینگ بود.

۸۷ هزار پروژه عمرانی نیمه تمام در کشور وجود دارد

معاون اقتصادی وزیر کشور با تاکید بر ضرورت تکمیل پروژه های عمرانی گفت: اکنون ۸۷ هزار پروژه عمرانی نیمه تمام در کشور وجود دارد.

بابک دین پرست روز دوشنبه در نشست ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی البرز افزود: از مجموع این ۸۷ هزار پروژه عمرانی در کشور ۷۱ هزار پروژه مربوط به استان ها بوده که سهم  البرز ۱۰ پروژه است.

وزیر کشور: راهپیمایی ۲۲ بهمن صحنه قدرت‌نمایی ملت ایران است

وزیر کشور اظهار داشت که با حضور پرشور مردم در راهپیمایی ۲۲ بهمن بار دیگر قدرت نمایی در برابر نقشه های شوم دشمنان خواهیم داشت و آنان را در رسیدن به اهداف شوم خود ناامید می سازیم.

عبدالرضا رحمانی فضلی در نشست ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی استان البرز افزود: حضور مردم در عرصه های مختلف مشارکتی، مانوری از قدرت و ایستادگی آنان در برابر توطئه های دشمنان است.

دولت پیگیر بهره برداری از پروژه تکمیلی آزاد راه همت است

وزیر کشور گفت: دولت پیگیری های لازم را در زمینه بهره برداری از پروژه ادامه آزاد راه همت - کرج دارد.

عبدالرضا رحمانی فضلی در حاشیه نشست ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی استان البرز افزود: زمان اجرای  این پروژه طولانی شده  چرا که پروژه ای ۱۶ کیلومتری حدود هشت سال زمان برده است.

وی ادامه داد: دلایل تاخیر در بهره برداری از آن امروز مطرح شده اما از نظر من قابل قبول نیست، تمام ابعاد پروژه باید دیده شود.

رحمانی فضلی خاطرنشان کرد: قرار است این پروژه  در اسفندماه امسال  افتتاح شود.

 آزاد راه شهید همت  به طول حدود ۴۰ کیلومتر، تاکنون  ۳۰ کیلومتر آن  بین تهران  و کرج  زیر بار ترافیک رفته است.

یک میلیارد دلار صرفه جویی ارزی در البرز

مدیرعامل شرکت تولید دارویی و تحقیقاتی سیناژن در شهرک صنعتی سیمین دشت فردیس اعلام کرد با ارائه محصولاتی که این مجموعه داشته به بازار داروئی کشور در سال گذشته یک میلیارد دلار صرفه جویی ارزی و ۱۴ هزار میلیارد ریال صرفه جویی بیمه ای داشته است.

تحلیلگر روس: جهان از آمریکا متنفر است

اندیشمند و تحلیلگر روس با بیان اینکه خشم عمومی نسبت به تفکر جهانی شدن غربی روز به روز در حال افزایش است، گفت: به این دلیل کل جهان نسبت به آمریکا و ناتو احساس تنفر می کنند.

الکساندر دوگین در سخنرانی خود در جمع راهپیمایان ۲۲بهمن انقلاب اسلامی در کرج اظهار داشت: این خشم عمومی به این دلیل اتفاق افتاده که مردم این کشورها بویژه کشورهای اسلامی متوجه شده اند با این سبک از جهانی شدن آنها متضرر خواهند شد.

فرمانده ارتش: دشمنان از تاخیر در مجازاتشان خوشحال نباشند

فرمانده کل ارتش جمهوری اسلامی ایران گفت: تروریست های آمریکایی ضربه عین الاسد را یک سیلی تلقی کرده و از تاخیر در مجازات خود، خوشحال نباشند.

امیر سرتیپ عبدالرحیم موسوی در جمع راهپیمایان شهرستان کرج با بیان اینکه دنیا نه چنین صحنه هایی را دیده و نه خواهد دید اظهار داشت: با حضور گسترده امروز ملت ایران، در هیچ کجای جهان چنین مردم مصمم و با اراده ای که اینچنین پای آرمان های خود ایستادند نخواهند دید، در این شرایط آب و هوایی و سرد که امروز شاهد آن هستیم، این چنین با اراده برای زدن مشت محکم به دهان یاوه گویان و دشمنان به میدان آمدید و خود را یک بار دیگر به رخ جهانیان کشیدید.

آغاز بهره‌برداری آزمایشی از قطعه اول آزادراه تهران-شمال

قطعه اول آزادراه تهران-شمال ظهر به بهره‌برداری آزمایشی رسید.

قطعه اول آزادراه تهران -شمال حد فاصل تهران تا شهرستانک با حضور معاون وزیر راه و شهرسازی و معاون بنیاد مستضعفان به بهره برداری آزمایشی رسید.

بر این اساس، اولین خودرو وارد آزادراه تهران شمال شد تا مسیر تهران تا چالوس کاهش پیدا کند.

یک هزار و ۲۰۰ بازرس ناظر صندوق های رای البرز شدند

استاندار البرز گفت: یک هزار و ۲۰۰ بازرس ناظر صندوق های رای در این استان در نظر گرفته شده است.

عزیز اله شهبازی در همایش بازرسان شعب اخذ رای یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی البرز افزود: بیش از ۱۶۰ نفر برای هر کرسی مجلس شورای اسلامی در البرز ثبت نام کردند و  به واسطه این امر استان اول کشور در ضریب استقبال هر کرسی، شدیم.

البرز رتبه نخست تجاری سازی فناوری را کسب کرد

معاون پارک علم و فناوری البرز گفت: این پارک با انعقاد ۲۳ قرارداد در بیستمین نمایشگاه ملی پژوهش, فناوری و فن بازار رتبه نخست کشوری را در بخش تجاری سازی محصولات فناورانه به خود اختصاص داد.

محمد صادق سبط الشیخ انصاری در گفت و گو با ایرنا افزود: بر این مبنا مبلغ ۸۵۴ میلیارد ریال و ۷۷ هزار یورو در توافقنامه‌های شرکت‌های فناور پارک برای فروش محصولات فناورانه با متقاضیان فناوری و سرمایه‌گذاران امضاء شد.

دشمنان بدنبال فروپاشی خانواده‌های ما هستند

نماینده ولی فقیه در استان البرز و امام جمعه کرج با تبریک ولادت حضرت زهرا (س) و روز زن گفت: امروز دشمنان برای رسیدن به اهداف شوم خود نهاد خانواده را نشانه رفته اند که باید مراقبت بیش از پیش در این زمینه داشت.

آیت الله سید محمد مهدی حسینی همدانی در خطبه های نماز جمعه این هفته شهرستان کرج افزود: حضرت زهرا(س) الگویی والا برای زنان جامعه اسلامی است، این بانوی بزرگوار یک شخص نیست بلکه یک مکتب بوده و برای سعادت انسان نظام فکری و تربیتی دارد.

تبلیغات منفی ترفند دشمن برای کاهش مشارکت مردم در انتخابات است

استاندار البرز گفت: دشمنان انقلاب اسلامی بر روی انتخابات اسفند ماه امسال متمرکز شده اند و با تحریم های گسترده تر و نشر تبلیغات وسیع برای کاهش مشارکت مردم در انتخابات، فعال شده اند.

عزیزاله شهبازی در نشست ستاد انتخابات استان البرز با حضور معاونان استانداری، فرمانداران، بخشداران و روسای کمیته های انتخابات افزود: کارگزاران نظام مسوولیت سنگینی بر عهده دارند که اجرای قانون انتخابات و امنیت از اهم این وظایف است.

البرز که به دلیل مهاجرپذیری و وجود اقوام مختلف «ایران کوچک» لقب گرفته است، سال ۱۳۸۹ با مساحت پنج هزار و ۸۰۰ کیلومتر و جمعیتی حدود سه میلیون نفر به عنوان سی و یکمین استان کشور شناخته شد.

این استان مهاجرپذیر با داشتن ۶ شهرستان طالقان، ساوجبلاغ، نظرآباد، اشتهارد، کرج و فردیس در کنار پایتخت ایران قرار گرفته و روزانه ۳۰۰ هزار نفر از آن به تهران در حال تردد هستند.

هر چند البرز از نظر مساحت کوچکترین استان کشور محسوب می شود اما جاذبه های طبیعی و تاریخی آن به خصوص جاده کرج – چالوس که به دروازه بهشت شمال ایران مشهور است، سالانه میلیون ها گردشگر داخلی و خارجی را به سوی خود می کشاند.

این استان یک هزار و ۴۵۰ کیلومتر آزاد راه، بزرگراه، راه اصلی و فرعی دارد و ۱۸ درصد ترافیک جاده ای کشور مربوط به راه های آن است.

فعالیت بیش از سه هزار و ۵۰۰ واحد تولیدی و صنعتی و ۱۵۰ برند (الگو) در البرز، این استان را به یکی از قطب های صنعت و تولید در کشور تبدیل کرده است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 4 =