۲ طرح کشاورزی با حضور استاندار کرمانشاه در هرسین افتتاح شد

کرمانشاه- ایرنا- ۲ طرح آبیاری تحت فشار و پرواربندی روز شنبه با حضور استاندار کرمانشاه در روستاهای شهرستان هرسین افتتاح و به بهره برداری رسید.

هوشنگ بازوند استاندار کرمانشاه در سفر کاری به شهرستان‌های شرقی استان ابتدا طرح آبیاری تحت فشار در مساحت ٤٠ هکتار را در روستاهای بلوردی، مبارکآباد و کاشانتو از توابع شهرستان هرسین افتتاح کرد. 

رییس سازمان جهاد کشاورزی استان کرمانشاه با بیان اینکه برای افتتاح این طرح آبیاری ٦ میلیارد و ٢٠٠ میلیون ریال هزینه شده است، گفت: ۱٢٨ هزار هکتار از اراضی آبی استان کرمانشاه تحت پوشش شبکه آبیاری تحت فشار قرار دارد.  

نوربخش حاتمی افزود: استان کرمانشاه با بیش از ۹۵۰ هزار هکتار زمین کشاورزی و باغ با تولید سالانه چهار میلیون و ۲۰۰ هزار تن انواع محصولات کشاورزی، دامی و باغی یکی از قطب های کشاورزی کشور است.

افتتاح طرح پرواربندی گوساله و بره

استاندار کرمانشاه در ادامه سفر به شهرستان هرسین همچنین طرح پرواربندی بره ٥٠٠ رأسی با اعتبار ١٢ میلیارد ریال با همکاری صندوق کارآفرینی امید را افتتاح کرد.

به گفته رییس سازمان جهاد کشاورزی استان کرمانشاه، اکنون در این استان چهار میلیون و ۶۵۰ واحد دامی و بیش از یک هزار و ۳۳۳ واحد دامپروری صنعتی شامل ۷۰۰ واحد مرغداری گوشتی صنعتی، ۱۷۶ واحد گاوداری شیری، ۱۸۱ واحد پرواربندی گوساله و ۲۱۹ واحد پرواربندی بره فعال است.

حاتمی افزود: همچنین در استان کرمانشاه سالانه بیش از ۴۵۱ هزار تن انواع محصولات دامی شامل ۳۳۶ هزار تن شیرخام، ۳۶ هزار و ۳۰۰ تن گوشت قرمز، ۶۳ هزار و ۸۰۰ تن گوشت طیور، ۱۱ هزار و ۱۰۰ تن تخم مرغ و چهار هزار و ۸۳ تن عسل تولید می‌شود.

شهرستان هرسین با ۸۱ هزار نفر جمعیت در ۴۴ کیلومتری شرق کرمانشاه واقع شده است. 

استاندار کرمانشاه در ادامه به شهرستان های شرقی استان به کنگاور و صحنه نیز سفر می کند و چندین طرح کشاورزی، بهداشتی و گازرسانی را افتتاح خواهد کرد.