استاندار گلستان بر رفع کمبود اقامتگاه‌های گردشگری تاکید کرد

گنبدکاووس - ایرنا - استاندار گلستان با تصریح بر این نکته که این استان با داشتن ظرفیت‌های فراوان گردشگری در بحث اسکان و پذیرش مسافر و گردشگر ضعیف است و هیچ هتل پنچ ستاره‌ای ندارد، خاطرنشان کرد: برای جذب بیشتر گردشگر و رونق این بخش لازم است کمبودهای استان در این زمینه برطرف شود.

هادی حق‌شناس روز شنبه در حاشیه آغاز عملیات اجرایی یکی از بزرگترین مجتمع‌های اقامتی، تجاری، گردشگری و پذیرایی شمال کشور در گنبدکاووس در جمع خبرنگاران اظهارداشت: امیدواریم با پیگیری‌های صورت گرفته تا نیمه اول سال آینده حداقل دو هتل پنج ستاره در گلستان افتتاح شود، زیرا حق این استان ساخت ده‌ها هتل پنج ستاره است.

وی داشتن چند اقلیم آب و هوایی را از اصلی‌ترین جاذبه‌های گردشگری گلستان برشمرد و گفت: در این استان با کمتر از دو ساعت رانندگی هم بیابان و تردد شترها و هم آب و هوای شمالی و کوهستانی پوشیده از برف را می‌توان مشاهده کرد. 

استاندار گلستان با تاکید بر اینکه در هیچ استانی نمی‌توان با پیمودن مدت زمان کوتاه سه اقلیم آب و هوایی را از نزدیک لمس کرد، افزود: هم اینک در برخی مناطق کوهستانی گلستان بیش از نیم متر برف باریده و در کنار آن در بخشی از مناطق بیابانی برای تامین انرژی از گرمای خورشید استفاده می‌شود.

حق‌شناس تاکید کرد: سکونت بیش از ۱۶ قوم که موجب نام‌گذاری این استان به نگارستان اقوام شده در کنار داشتن دریا، دشت و کوه و همچنین میراث تاریخی گنبدقابوس با بیش از هزار سال قدمت یا شهر جرجان، همگی از مزیت‌های قابل توجه استان در بحث گردشگری است.

وی تصریح کرد: با وجود برخورداری گلستان از تمام این مزیت‌ها، گردشگران زمانی به استان می‌آیند و در آن اقامت می‌کنند که اقامتگاه مناسبی داشته باشد.

استاندار گلستان گفت: گنبدکاووس با حداقل بیش از هزار سال قدمت چرا نباید حداقل یک هتل چهار یا پنج ستاره داشته باشد، هتلی که امروز در این شهرستان کلنگ‌زنی شد و قرار است توسط بخش خصوصی ساخته شود حتما در جذب بیشتر گردشگر به منطقه تاثیرگذار خواهد بود.

به گزارش ایرنا عملیات ساخت یکی از بزرگترین مجتمع‌های اقامتی، تجاری، گردشگری و تالار پذیرایی شمال کشور توسط بخش خصوصی در گستره چهار هکتاری در ورودی شهر گنبدکاووس آغاز شد و قرار است مرحله نخست این مجتمع که ساخت هتل ۳ یا ۴ ستاره خواهد بود، ظرف یکسال آینده به پایان برسد.

دراین مراسم ائمه جمعه گنبدکاووس، فرماندار ویژه و برخی مدیران شهرستان گنبدکاووس نیز حضور داشتند.

شهرستان گنبدکاووس با بیش از ۳۵۰ هزار نفر جمعیت در شرق استان گلستان واقع است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 6 =