۲۶ بهمن ۱۳۹۸،‏ ۱۰:۳۰
کد خبرنگار: 1245
کد خبر: 83674698
۰ نفر

برچسب‌ها

پروندهٔ خبری

راهپیمایی حامیان صدر در چند شهر عراق

بغداد – ایرنا – به دنبال بیانیه «مقتدی صدر» مبنی بر حفظ ارزش های دینی در میدان های اعتراضی هزاران هوادار جریان صدر در شهرهای بغداد، نجف و بصره راهپیمایی کردند.

به گزارش خبرنگار ایرنا از عراق، راهپیمایان عراقی که بیشتر آنان را زنان تشکیل می داند هر گونه توهین به مقدسات و ارزش های دینی جامعه عراق را محکوم کردند.

تظاهرکنندگان در بغداد با پیوستن به معترضان میدان التحریر شعارهایی مبنی بر وحدت جامعه عراق و حمایت از رهبران دینی سر دادند.

طرفداران صدر و دیگر گروه های مردمی همچنین در بصره و نجف با برپایی راهپیمایی هزاران نفری توهین های اخیر در شبکه های اجتماعی علیه رهبر جریان صدر را محکوم کردند.

رهبر جریان صدر پنجشنبه گذشته در واکنش به پاره ای فراخوان های غیراخلاقی که قرار است به نام تظاهرات در عراق برگزار شود، گفت که عراق نه قندهار افراط گرایی دینی و نه شیکاگوی بی بند و بار خواهد بود.

 صدر با انتشار توئیتی در واکنش به فراخوان های اخیر از جمله فراخوان «تظاهرات موسوم به جنس نرم» تاکید کرد: بر همه ما واجب است که اجازه ندهیم عراق نه به قندهار افراط گرایی دینی و نه شیکاگوی بی بندو بار، انحطاط اخلاقی، ناهنجاری جنسی، فسق، فجور و همجنس گرایی تبدیل شود.

 وی با این گونه فراخوان ها به نام تظاهرات و آزادی خواهی به شدت مخالفت و تصریح کرد: در برابر این گونه اهانت ها به دین، عقاید و میهن ساکت نمی نشینیم.

رهبر جریان صدر فراخوان های بی بندباری و شهوت رانی به اسم آزادیخواهی را دستاورد اشغالگران آمریکایی در عراق دانست و تاکید کرد: به این ها (اشغالگران) اجازه نمی دهیم که اثرات دین و عقیده را از کشور عراق بزدایند همان طور که پیش از این به اشغالگران اجازه ندادیم که عراق را از هستی محو کنند.

مقتدا صدر از خود و تمامی کسانی که در این خط مشی با او هستند به عنوان «جندالله» (سربازان الهی) و «جند المعصومین» سربازان ائمه اطهار (ع) یاد کرده است.

وی تصریح کرده که نباید آزادی و روشنگری منجر به اشاعه فحشا و منکرات در جامعه خصوصا جامعه ای مانند عراق که کشور مقدسات الهی و اهل بیت عصمت و طهارت (ع) است، شود.

انتشار این توییت واکنش هایی در فضای مجاری به دنبال داشت و برخی علیه او مطالب توهین آمیزی منتشر کردند.

شهرهای مرکزی و جنوبی عراق از نهم مهر گذشته شاهد اعتراض های مردمی علیه فساد، بیکاری و ناکارآمدی دولت است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 5 =