امدادرسانی به ۲۳۲ مسافر گرفتار برف و کولاک در آذربایجان‌غربی

ارومیه- ایرنا- معاون امداد و نجات هلال‌احمر آذربایجان‌غربی گفت: نیروهای امدادی این سازمان طی ۲ روزگذشته در جاده‌های مواصلاتی این استان به ۲۳۲ مسافر گرفتار در برف و کولاک امدادرسانی کردند.

رضا مسافر روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا با اشاره به اینکه این خودروها در جاده‌های مواصلاتی اصلی و فرعی استان امدادرسانی شدند، افزود: از این تعداد سه نفر در پایگاه‌های امداد و نجات اسکان اضطراری داده شده و هفت نفر از سرنشینان نیز به مراکز درمانی منتقل شدند.

وی اضافه کرد: طی این مدت، ۷۵ خودرو حادثه‌دیده در جاده‌های مواصلاتی آذربایجان غربی امدادرسانی شد.

وی اظهار داشت: امدادرسانی تیم‌های امدادونجات جمعیت هلال احمر آذربایجان‌غربی همچنان در طول ساعات شبانه روز ادامه دارد.

مسافر ادامه داد: کمک به بستن زنجیر چرخ و بازگرداندن خودروهای منحرف شده به مسیر اصلی از جمله خدماتی بود که نیروهای هلال‌احمر به مسافران  ارائه کردند.

وی تاکید کرد: با توجه به فرارسیدن فصل بارندگی‌ها مسافران برای تردد، زنجیرچرخ و تجهیزات زمستانی، سوخت کافی و لباس گرم به‌ همراه داشته باشند.

وی اظهار داشت: شهروندان گرفتار در کولاک می‌توانند با شماره ۱۱۲ این نهاد تماس بگیرند تا از خدمات امدادی هلال‌احمر بهره‌مند شوند.

به گزارش ایرنا اطلاع‌رسانی عمومی جهت افزایش آگاهی‌های مردم جهت به حداقل رساندن حوادث، دسترسی به حداکثر توان مقابله با حوادث زمستانی با مشارکت همکاران و امدادگران و سازمان‌های همکار و پاسخ‌گویی صحیح، به موقع و کامل به حوادث زمستانی از جمله اهداف این سازمان است.

امدادرسانی در تصادفات جاده‌ای، رهاسازی خودروهای گرفتار شده در برف و کولاک، آموزش و کمک به بستن زنجیرچرخ در جاده‌های برفی، انجام امداد و کمک‌های اولیه سرپایی، خدمات اسکان اضطراری برای در راه ماندگان در پایگاه‌های جاده‌ای و توزیع اقلام زیستی و غذایی از جمله خدماتی است که جمعیت هلال‌احمر در طرح زمستانی ارائه می‌کند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 2 =