چهل و یکمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی در ساحل عاج برگزار شد

تهران - ایرنا - “چهل و یکمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی با حضور مقامات ساحل عاج و شخصیت های سیاسی، فرهنگی و دیپلماتیک در ابیجان برگزار شد.

به گزارش دریافتی از سفارت ایران در ابیجان، مراسم چهل و یکمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی با حضور "کلود دانهو" وزیر ورزش به عنوان نماینده دولت، قائم مقام وزارت امور خارجه، سفرا و دیپلمات های مقیم، نمایندگان مجلس ملی و سنا، شخصیت های مذهبی شیعه و سنی، سمن ها، جمعیت های لبنانی، علما و ائمه جماعات، خبرنگاران و ایرانیان مقیم در پایتخت ساحل عاج برگزار شد.
کوروش مجیدی سفیر ایران در ابیجان در این مراسم با گرامیداشت یاد و خاطره امام راحل (ره) و تقارن سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی با چهلمین روز شهادت سردار حاج قاسم سلیمانی به رویکرد جمهوری اسلامی ایران در مبارزه با تروریسم و نقش موثر شهید سلیمانی در مبارزه با گروه های تکفیری و تروریستی در منطقه اشاره کرد.

وی در ادامه با تاکید بر اصول سیاست خارجی جمهوری اسلامی ایران، نفی نظام سلطه و مبارزه با استکبار جهانی ضمن تقبیح اقدامات مخرب و برهم زننده صلح و امنیت بین المللی دولت امریکا در خروج یکجانبه از برجام و رونمایی از طرح صهیونیستی معامله قرن، ضمن دفاع از ملت مظلوم فلسطین اظهار داشت: سیاست های دولت ترامپ در خاورمیانه محکوم به شکست خواهد بود.

مجیدی با تشریح پیشرفت های قابل توجه ایران در حوزه های مختلف علم و فناوری به رغم سال های طولانی فشار و تحریم غرب، بر آمادگی طرف های ایرانی به منظور انتقال فناوری و اشتراک تجارب با طرف ساحل عاجی اشاره کرد.

وی در این خصوص افزود: باوجود سطح عالی مناسبات سیاسی دو کشور تلاش خواهد شد تا با برگزاری دومین دور کمیسیون مشترک و ایجاد بستر مناسب، حجم مبادلات بازرگانی و همکاری های اقتصادی به میزان قابل توجهی افزایش یابد.

سفیر ایران در ابیجان در پایان با تاکید بر آمادگی ایران به منظور همکاری در برگزاری انتخابات موفق و همراه با آرامش در کشور میزبان، موفقیت و اعتلای دولت و ملت ساحل عاج را آرزو کرد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 12 =