جریمه بیش از یک میلیارد ریالی قاچاقچی دستگاه‌های ماینر در قزوین

قزوین - ایرنا - یک قاچاقچی دستگاه‌های ماینر (استخراج ارزهای دیجیتال) در قزوین به پرداخت بیش از یک میلیارد ریال جریمه در حق دولت محکوم شد.

مدیرکل تعزیرات حکومتی قزوین روز شنبه با اعلام این خبر اظهار داشت: این قاچاقچی به پرداخت یک میلیارد و ۱۰۰ میلیون ریال جریمه محکوم شده است.

هوشنگ محمدی گراوند در این خصوص بیشتر توضیح داد و گفت: در پی ارسال گزارشی از پلیس آگاهی بوئین زهرا مبنی بر کشف و ضبط ۶۵ دستگاه ماینر پرونده ای به شعبه  ویژه رسیدگی به تخلفات قاچاق کالا و ارز شهرستان بوئین زهرا ارجاع  شد.

وی ادامه داد: شعبه رسیدگی کننده پس از احراز تخلف، متهم را به پرداخت یک میلیارد و  یکصد میلیون ریال جریمه نقدی در حق صندوق دولت محکوم و حکم به ضبط محموله مکشوفه صادر کرد.

پول مجازی یا بیت کوین پیش از این با استفاده از رایانه‌های خانگی تولید می‌شد اما در سال‌های اخیر دستگاه‌های مخصوص تولید این پول مجازی (ماینر) ساخته شده که واردات و استفاده از آنها در ایران غیرمجاز است.

برای استخراج بیت کوین دستگاه‌های استخراج شبانه روزی باید روشن باشند بنابراین مقدار برق مصرفی و میزان تحمیل آن به شبکه بیش از حد بوده و فشار زیادی را به شبکه توزیع برق وارد می‌کند.

استخراج ارزهای دیجیتال به خصوص نوع بیت‌کوین نیاز به مصرف بالای برق دارد به گونه‌ای که برای استخراج هر واحد بیت‌کوین نیاز به تولید ۷۲ مگاوات ساعت برق است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 0 =