هزار و ۵۰۰ نفر مجری برگزاری انتخابات در جوین هستند

سبزوار- ایرنا- فرماندار جوین گفت: برای برگزاری انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی و میان دوره ای خبرگان رهبری در دوم اسفند ماه امسال هزار و ۵۰۰ نفر در بخشهای مختلف اجرایی، نظارت و بازرسی شهرستان جوین مشغول فعالیت هستند.

حسین جمشیدی روز شنبه با بیان این مطلب به خبرنگار ایرنا افزود: ۵۱ شعبه ثابت و سیار اخذ رای برای برگزاری انتخابات مجلس شورای اسلامی و میان دوره ای خبرگان رهبری در شهرستان جوین پیش بینی شده است.
وی با اشاره به اینکه همه امکانات برای برگزاری انتخاباتی سالم در این شهرستان فراهم شده است ادامه داد: عوامل اجرایی انتخابات با رعایت قانون و حفظ بی طرفی زمینه حضور حداکثری مردم در این عرصه مهم را فراهم می کنند.
فرماندار جوین با قدردانی از حضور پرشور مردم در راهپیمایی ۲۲ بهمن گفت: مشارکت پرشور در رویداد انتخابات، برگ زرین دیگری بر افتخارات نظام جمهوری اسلامی خواهد بود.

حوزه انتخابیه سبزوار، جوین، جغتای، خوشاب و داورزن دارای دو کرسی نمایندگی مجلس است.

۱۸ نفر از مجموع ۲۹۰ نماینده مجلس شورای اسلامی را نمایندگان خراسان رضوی در خانه ملت تشکیل می‌دهند.        

"حوزه مشهد و کلات" با پنج نماینده در مجلس شورای اسلامی، بزرگترین حوزه انتخاباتی از نظر شمار جمعیت و تعداد نمایندگان در میان ۱۲ حوزه انتخاباتی فعال در خراسان رضوی محسوب می‌شود.

انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی روز دوم اسفند ماه به طور همزمان در سراسر کشور برگزار می‌شود. 

انتخابات میان‌دوره‌ای مجلس خبرگان رهبری نیز برای انتخاب یک نماینده خراسان رضوی در آن مجلس بطور همزمان دوم اسفند برگزار خواهد شد.

۶ نفر از ۸۸ نماینده مجلس خبرگان رهبری، نمایندگان مردم استان خراسان رضوی در جمع خبرگان هستند.

جوین از بخشهای پیشین شهرستان سبزوار است که در سال ۱۳۸۷ به شهرستان ارتقا یافت و هم اکنون دارای دو منطقه شهری و ۴۶ روستاست.
"نقاب" مرکز شهرستان ۵۴ هزار نفری جوین در فاصله ۳۱۰ کیلومتری غرب مشهد قرار دارد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 0 =