موج جدید بارش‌ها وارد کرمانشاه می‌شود

کرمانشاه- ایرنا- مدیرکل هواشناسی کرمانشاه پیش بینی کرد: با ورود سامانه‌ای جدید به آسمان استان تا پایان هفته جاری شاهد بارش باران و برف خواهیم بود.

«محمد خسروی» روز شنبه در گفت و گو با ایرنا، اظهارداشت: براساس تحلیل نقشه های هواشناسی آسمان آستان تا پایان روز فردا ابری همراه با وزش باد خواهد بود.

وی افزود: از بعداز ظهر روز یکشنبه بارش ها در سطح استان آغاز می‌شود که این بارش ها در نواحی سردسیر و کوهستانی به شکل برف نمود خواهد کرد.

مدیرکل هواشناسی استان کرمانشاه با بیان اینکه در روزهای آینده دمای هوا نیز کاهش خواهد یافت، گفت: براساس تحلیل نقشه های هواشناسی این بارش ها تا پایان روز پنجشنبه ادامه خواهند داشت.

خسروی عنوان کرد: پیش بینی می شود که بارش ها در گردنه های کوهستانی و جاده های مناطق سردسیر همچون اورامانات منجر به مسدود شدن و یخ‌زدگی جاده ها شوند.

وی سردترین نقطه استان در ۲۴ ساعت گذشته را بخش حمیل با کمینه دمای هفت درجه سانتی‌گراد زیرصفر و گرم‌ترین نقطه استان را سومار با بیشینه دمای ۱۹ درجه سانتی‌گراد بالای صفر اعلام کرد.

به گفته مدیرکل هواشناسی کرمانشاه، دمای هوای مرکز استان در این مدت بین حداقل یک درجه زیرصفر و حداکثر ۱۳ درجه سانتی‌گراد در نوسان بوده است.

اخبار مرتبط