وزیر خارجه عراق بر دوری کشورش از رقابت های منطقه ای تاکید کرد

بغداد - ایرنا - «محمد علی الحکیم» وزیر خارجه عراق در دیدار «میت رامنی» سناتور جمهوریخواه آمریکایی، بر لزوم دور نگه داشتن عراق از درگیری ها و رقابت های منطقه ای تاکید کرد.

وزیر خارجه عراق جمعه شب به همراه «فالح الفیاض» مشاور امنیت ملی و رئیس «الحشد الشعبی» در حاشیه کنفرانس امنیتی مونیخ با رامنی سناتور آمریکایی دیدار و گفت و گو کرد.

وزارت خارجه عراق در بیانیه ای در این باره نوشت که در این دیدار الحکیم بر اهمیت روابط راهبردی بین بغداد و واشنگتن و تقویت منافع هر دو ملت تاکید کرد.

در این بیانیه آمده است که وزیر خارجه عراق همچنین خواستار احترام به حاکمیت کشورش توسط همه طرف های درگیر در بحران خاورمیانه شد.

وی گفت که باید از تلاش های عراق برای ایجاد ثبات در منطقه حمایت شود و طرفها اجازه ندهند که درگیری در قلمرو این کشور گسترش یابد یا از آن به عنوان عرصه اختلاف استفاده شود.

الحکیم اضافه کرد که ثبات داخلی عراق بر صلح و امنیت کل منطقه تاثیرگذار است، بنابراین دوری این کشور از درگیری های منطقه ای و تسویه حساب های خارجی بسیار ضروری است.

وزارت خارجه عراق اشاره ای به نکته نظرات سناتور آمریکایی در این دیدار نکرده است .

در کنفرانس سه روزه امنیتی مونیخ بسیاری از روسای دولتها و مقامات و کارشناسان حضور دارند و این شهر عرصه دیدارهای دیپلماتیک مقامات کشورهای مختلف است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 12 =