آذربایجان‌غربی هفته پربارشی پیش‌رو دارد

مهاباد- ایرنا- رییس اداره هواشناسی مهاباد گفت: با ورود ۲ سامانه بارشی به آذربایجان‌غربی، این استان هفته پربارشی را پیش‌رو خواهد داشت.

اردلان محمدپور روز شنبه در گفت‌وگو با خبرنگار ایرنا با اشاره به اینکه این سامانه‌ها از اواخر امروز سامانه بارشی وارد آذربایجان‌غربی می‌شود، افزود: این سامانه تا روز سه‌شنبه به فعالیت خود در استان ادامه دهد و با خروج آن از روز چهارشنبه سامانه بارشی جدیدی وارد استان خواهد داشت که این سامانه نیز با خود بارش‌هایی به همراه دارد که تا صبح روز جمعه در استان فعال خواهد بود.

رییس اداره هواشناسی مهاباد افزود: طی شبانه‌روز گذشته چالدران با منفی ۱۴ درجه سانتی‌گراد، سردترین شهر استان بود و بعد از آن تکاب و سلماس با دمای منفی ۱۳ درجه سانتی‌گراد در رتبه‌های بعدی قرار داشت.

وی اضافه کرد: طی شبانه‌روز گذشته سردشت با حداکثر دمای پنج درجه سانتی‌گراد بالای صفر گرمترین شهر استان بود و در این مدت دمای هوای ارومیه بین منفی ۹ و سه درجه سانتی‌گراد و هوای مهاباد نیز بین منفی هفت و چهار درجه سانتی‌گراد بالای صفر در نوسان بود.

طبق اعلام اداره راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای مهاباد کولاک شدید روز گذشته در گردنه «قره‌بلاغ» در محور مهاباد - بوکان (جاده برهان)، تردد خودروها را با مشکل مواجه کرده و هم‌اکنون عبور و مرور در این مسیر برای رانندگان ممنوع است.

اداره‌کل هواشناسی آذربایجان‌غربی دارای ۱۸ ایستگاه هواشناسی اصلی و تکمیلی و بیش از ۱۲۰ ایستگاه باران‌سنجی و اقلیم‌شناسی است.

آذربایجان‌غربی از استان‌های شمال‌غربی کشور است که در منطقه‌ای کوهستانی واقع شده و میانگین بارندگی سالانه در این استان در حدود ۳۴۰ میلی‌متر است.

بارش‌های استان از آبان‌ماه شروع می‌شود و تا اوایل خرداد هر سال ادامه می‌یابد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 5 =