ثبت نام مدارس استعدادهای درخشان در قزوین آغاز شد

قزوین- ایرنا - معاون آموزش متوسطه آموزش و پرورش استان قزوین گفت: نام نویسی آزمون ورودی پایه‌های هفتم و دهم مدارس استعدادهای درخشان در استان از امروز تا سوم اسفند سال جاری همزمان با سراسر کشور آغاز شد.

حمید حمدالله زاده روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: داوطلبان ورودی به پایه هفتم و آزمون تکمیل ظرفیت پایه دهم استعدادهای درخشان می‌توانند با مراجعه به سامانه azmoon.medu.ir برای ثبت نام اقدام کنند.

وی زمان آزمون در هر دو دوره هفتم و دهم را چهار اردیبهشت ماه سال جاری اعلام کرد و اظهار داشت: شرط ثبت نام آزمون پایه هفتم، کسب نمره خیلی خوب در همه دروس پایان سال پنجم و نیمسال اول سال ششم ابتدایی و شرط ثبت نام در آزمون پایه دهم، معدل کل بالای ۱۹ در پایه هشتم سال گذشته است.

این مسوول تاکید کرد: محتوای آزمون پایه هفتم شامل هوش، استعداد و خلاقیت و محتوای آزمون پایه دهم شامل هوش تحلیلی و تحصیلی است و دانش آموزان استعدادهای درخشان پایه نهم از شرکت در آزمون مجدد معاف خواهند بود.

حمدالله زاده افزود: در شهر قزوین ۲ دبیرستان متوسطه اول و ۲ دبیرستان متوسطه دوم مربوط به استعدادهای درخشان ویژه دختران و پسران فعال است و در دوره اول متوسطه برای دختران و پسران ۱۲۰ نفر پذیرش خواهند شد.

وی اضافه کرد:در پایه دهم نیز در هر سه رشته نظری برای تکمیل ظرفیت پذیرش صورت خواهد گرفت.

استان قزوین دارای ۲۵۰ هزار دانش آموز در مقاطع مختلف تحصیلی است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 10 =