نشریه ژاپنی : دقت بالای موشک های ایران باعث هراس آمریکا شده است

پکن-ایرنا-یک نشریه ژاپنی روز شنبه ساخت موشک های با دقت بالای ایران را که پایگاه آمریکا در عراق را هدف قرار داد، نمونه ای بارز از پیشرفت های ایران در این عرصه دانست که واشنگتن را به هراس انداخته است.

ژاپن تایمز نوشت: ایران روز هشتم ژانویه با موشک هایی که از دقت بسیار بالایی برخوردار بود پایگاه های آمریکا را در الاسد عراق هدف قرار داد.

این نشریه تصریح کرد:  شاید تا پیش از این برخی تصور می کردند که موشک های ایران نمی تواند از دقت بالایی برخوردار باشد و خطای زیادی خواهد داشت اما گزارش های منتشره خلاف این تصور را نشان می دهد.

روزنامه ژاپنی نوشت : حتی خطاهایی تا چند صد متر هم می تواند باز هم خطرناک بودن موشک ها را نشان دهد اما موشک های ایران ضریب خطایی بین ۵ تا ۱۰ متر داشت. این نشریه شعاع پایین خطا را نشانه ای از پیشرفت در ساخت موشک در ایران و قابلیت های بالای تهران در این زمینه دانست و افزود که حتی کشورهای پیشرفته هم در ساخت موشک چنین ضریب خطایی دارند.

ژاپن تایمز تاکید کرد : حملات ایران به پایگاه آمریکا در عراق بسیار موفقیت آمیز بود و این موضوع را این تسلیحات  می تواند اهدافش را در زمین و دریا منهدم کند، نشان داد.

گزارش حاکی است: دقت بالای موشک های ایران که موشک های نقطه زن محسوب می شوند آمریکا و نیروهای نظامی این کشور و برخی از متحدان منطقه ای واشنگتن را نگران کرده است.

این نشریه افزود: حمله به پایگاه های آمریکا نشان داد که امروز موشک های ایران  می توانند اهدافشان را با دقت بسیار بالایی نابود کنند و حمله موشکی ایران به پایگاه های آمریکا و دقت بالای موشک های ساخت این کشور کارشناسان امور امنیتی را بهت زده و متعجب کرده است.  

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 2 =