مردم داری بهترین خوی یک سیاستمدار است

تهران- ایرنا- عضو کمیته روابط بین‌الملل خانه احزاب، مردم داری را بهترین خوی یک سیاستمدار دانست و گفت: احزاب نامزدهایی را معرفی کنند که موجب سرافکندگی آنان نشوند.

«سید مهدی عصار» روز شنبه در گفت وگو با خبرنگار سیاسی ایرنا با اشاره به انتخابات پیش رو اظهار داشت: با توجه به بیانات رهبر معظم انقلاب انتخابات یکی از آزمون های بزرگ ملت ایران در مقابل چشم دشمنان است. رهبری با اشاره به «شاخص های انتخاب درست و خصوصیات فرد منتخب» تاکید دارند باید فردی را برای مجلس انتخاب کرد که مؤمن، انقلابی، شجاع، دارای روحیه جهادی، کارآمد و به معنی واقعی کلمه طرفدار عدالت باشد.

این فعال سیاسی و فرهنگی در ادامه تاکید کرد: همه اقشار مردم باید دست به دست هم دهند و با هر اختلاف سلیقه  و نظر پای صندوق های رای حاضر شوند. با توجه به رویکرد اصولی مردم سالاری دینی، مشارکت حداکثری، راهبرد نظام اسلامی به عنوان حق و تکلیف بوده و خواهد بود. امام خمینی( ره) و مقام معظم رهبری(مدظله العالی) همواره منادی وحدت کلمه و مشارکت حداکثری حول اسلام و آرمانهای بوده اند لکن همواره نیز جمعی صدای دیگری از خود درآوردند و به دلایل مختلف مسیر دیگری را برگزیدند.

عضو کمیته روابط بین الملل خانه احزاب در ادامه تصریح کرد: نمایندگان مجلس باید بدانند مردم داری، بهترین خوی یک سیاستمدار است. میدان کار و تصمیمات نمایندگان مجلس شورای اسلامی باید شفاف و برای مردم آکواریومی باشد.

عصار درباره نحوه فعالیت احزاب در راستای انتخابات نیز خاطرنشان کرد: احزاب، نامزدهایی را وارد گردونه انتخابات کنند که در آینده، موجب سرافکندگی و شرمساریشان نشوند. البته احزاب و جریان های سیاسی باید دست کم ۲ سال پیش از انتخابات، نامزدهای خود را به مردم معرفی کنند تا همگان ، زمان لازم برای ارزیابی رفتارها و برنامه های آنان را داشته باشند.

وی همچنین با اشاره ویژگی های سیاستمدار خوب، تاکید کرد: سیاستمدار باهوش کسی است که بیش از همه به دنبال شناخت و درک افکارعمومی باشد.

به گزارش ایرنا، دوم اسفند امسال یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی برای تعیین ۲۹۰ کرسی در ۲۰۸ حوزه انتخابیه سراسر کشور برگزار می شود. همچنین مردم استان های تهران، قم، فارس، خراسان شمالی و خراسان رضوی در این روز ۷ نماینده خود را در مجلس خبرگان رهبری تعیین می کنند.

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 1 =