تنور داغ انتخابات و نان سوخته برخی نامزدها

کرمان - ایرنا - هر چند تنور انتخابات از ۲۴ بهمن سال جاری بیش از پیش و به شکل رسمی داغ شده اما تعداد اندکی از نامزدها و طرفداران آنها با اقدامات نادرست و تخریب رقیبان خود بعد از سوختن پر و بالشان مجبورند نان سوخته‌شان را از تنور انتخابات در بیاورند و راه دیگری را ادامه دهند.

به گزارش ایرنا، انتشار اکاذیب توسط تعدادی اندک از نامزدهای مجلس شورای اسلامی به منظور تخریب سایر نامزدها اقدامی غیراخلاقی است که با نظارت قوی دستگاه قضایی و پلیس می تواند علاوه بر تخریب خود شخص و طرفدارانش، راه ورود فرد خاطی را به بهارستان برای همیشه مسدود کند.

هر چند بی تقوایی های این قبیل افراد نمی تواند محبوبیت و جایگاه نامزدهای خدامحور و مردمی را در انظار ملت بصیر ایران خدشه دار کند اما ایجاد تشنج و بی اعتمادی بین آحاد مختلف جامعه آنهم در عرصه و برهه حساسی چون ایام تبلیغات انتخاباتی و موعد برگزاری انتخاباتی سرنوشت ساز می تواند زمینه بروز مشکلاتی چون ناآرامی ها را موجب شود.

در حالی که ملت بصیر و ولایی ایران سره را از ناسره تشخیص می دهند و با دقت نظر و تحت ولای ولی امر مسلمین جهان نماینده اصلح خود را با معیارهای ولایی و تخصص به مجلس می فرستند اما می طلبد بیش از پیش در انتخاب نامزد اصلح دقت نظر و اهتمام ویژه داشته باشیم.

از طرفی پلیس تخصصی فتا به طور پیوسته فضای مجازی را به منظور پیشگیری از تخلفات انتخاباتی رصد می کند و این خود عاملی برای پیشگیری از جرائم مختلف در این فضا است اما هستند افرادی که در کارزار تبلیغات، دنیا و آخرت خود را به نیت تامین منافع فدای چند صباحی از دنیای دیگران می کنند.

 تنور انتخابات در استان کرمان نیز همانند سایر مناطق دیگر کشور داغ داغ است، این را جلسات پنهان و آشکار، برپا شدن ستادهای انتخاباتی، رفت و آمد و ترافیک اطراف ستادهای نامزدها و البته چهره شهر که مملو از پوسترهای تبلیغاتی است می گوید. 

شور و اشتیاق نامزدها برای دستیابی به کرسی های بهارستان به منظور سهیم بودن در رفع مشکلات مختلف کشور ستودنی است، اما باید در این بین مراقب افرادی که صرفا برای تامین منافع خود و اطرافیانشان عزم را برای به دست آوردن جایگاهی در خانه ملت جزم کرده اند باشیم زیرا این افراد همانطور که سابق بر این هم نمونه هایشان را دیده ایم در صورت رسیدن به خواسته شان نه تنها دردی از دل این ملت بر نمی دارند بلکه استخوانی می شوند لای زخم هایمان.  

حضرت آیت‌الله العظمی خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب اسلامی نیز که فرمایشاتشان فصل الخطاب و چراغ راه همه ولایتمداران بوده و هست نیز ۱۶ بهمن سال جاری در دیدار هزاران نفر از قشرهای مختلف مردم فرمودند: 

 نباید با حاشیه‌سازی و حرف‌های دلسرد کننده انتخابات را از رونق انداخت

ایشان با ابراز تأسف و انتقاد از برخی حرف‌های حاشیه ساز در زمینه انتخابات تأکید کردند: وقتی انتخابات از ابعاد مختلف دارای این همه اهمیت و تأثیرگذاری است، نباید با حاشیه سازی، سخنان گوناگون و حرفهای دلسرد کننده آن را از رونق انداخت.

حضرت آیت الله خامنه‌ای تلاش همیشگی دشمنان ایران برای خدشه‌دار جلوه دادن انتخابات را مسئله‌ای طبیعی خواندند و افزودند: وقتی برخی رسانه‌های خائن خارجی، جمعیت عظیم میلیونی ملت را چند هزار نفره می‌خوانند اما تحرک چند صد نفر در خیابانها را به اسم ملت ایران جا می‌زنند، طبعاً مردم به این رسانه‌ها اعتماد نمی‌کنند البته به شرطی‌که از داخل به این رسانه‌ها مایه تبلیغات سوء داده نشود.

رهبر انقلاب تأکید کردند: گویندگانی که تریبون دارند یا به‌واسطه جایگاه خود می توانند در رسانه‌ها و فضای مجازی حرف بزنند، نباید جوری اظهار نظر کنند که دشمن با بزرگنمایی حرف آنها، برای دلسرد کردن مردم، خوراک گیرش بیاید.

ایشان انتخابات در ایران را جزو سالم‌ترین انتخابات در جهان خواندند و خطاب به افراد حاشیه‌ساز افزودند: وقتی شما به دروغ می‌گویید این انتخابات مهندسی شده و یا اینکه انتخابات نیست انتصابات است، مردم دلسرد می‌شوند.

رهبر انقلاب با ابراز تعجب از سخنان برخی که به‌وسیله انتخابات به جایی رسیده‌اند اما انتخابات را زیر سؤال می برند، گفتند: چگونه است که انتخابات وقتی به نفع شما است صحیح و متقن است اما وقتی به نفع شما نیست انتخابات خراب است.
جوری حرف نزنیم که مردم دلسرد شوند

ایشان افزودند: در انتخابات مجلس بارها بعضی افراد نامه دادند که تقلب شده یا اشکال دارد، بنده نیز هیأت هایی تعیین کردم که با دقت رسیدگی کردند و بعد معلوم شد این گزارش ها و نامه ها درست نبوده است.

حضرت آیت الله خامنه‌ای گفتند: از دشمن نمی شود گلایه کرد اما فلان نویسنده، مرتبطین با فضای مجازی، نماینده مجلس و فلان مسئول مهم دولتی باید مراقب باشند و اینجور نشود که بگوییم مردم شرکت کنید اما در عین حال، به غلط، جوری حرف بزنیم که مردم از حضور در انتخابات دلسرد شوند.

زمان رسمی و قانونی تبلیغات از ۲۴ تا ۳۰ بهمن ماه خواهد بود و روز اول اسفندماه روز سکوت تبلیغاتی و روز دوم اسفندماه زمان برگزاری انتخابات است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 7 =