۲۶ بهمن ۱۳۹۸،‏ ۹:۴۸
کد خبرنگار: 2256
کد خبر: 83674525
۰ نفر

برچسب‌ها

کرونا،روند رکود اقتصاد ژاپن را تسریع می کند

پکن-ایرنا-شمار مبتلایان به ویروس کرونا در ژاپن رو به افزایش است و برآوردها حاکی است که اقتصاد این کشور تا پایان امسال با رکود مواجه می شود.

روزنامه ژاپن تایمز در مطلب روز شنبه خود نوشت،اقتصاد ژاپن حتی پیش از شیوع این بیماری هم وضعیت مطلوبی نداشت و بسختی خود را به پیش می برد.

این نشریه تصریح کرد که بسیاری از کارشناسان بر این باور بودند که اقتصاد ژاپن با بدترین رکود از سال ۲۰۱۴ میلادی مواجه خواهد شد ولی شیوع کرونا تحقق این پدیده را تسریع کرده است.

گزارش حاکی است که آسیب پذیری چین و ژاپن به دلیل شیوع کرونا موجب خواهد شد تا اقتصاد ژاپن بدترین شرایط و رکود را در مقایسه با ۵ سال قبل تجربه کند.

پیشتر تحلیلگران امور اقتصادی پیش بینی کرده اند که کرونا ممکن است رشد اقتصادی چین را در نیمه اول سال جاری میلادی به ۴ درصد کاهش دهد که پایین ترین رقم از سال ۱۹۹۰ خواهد بود.

رشد اقتصادی ژاپن در سال ۲۰۱۴ میلادی زمانی که اجرای برنامه مالیاتی در دستور کار دولت قرار گرفت تا مرز ۷/۴درصد کاهش یافت و کرونا می تواند این رشد را تا پایان سال جاری میلادی ۳/۸ درصد کاهش دهد .

گزارش روزنامه حاکی است که روزنه هایی از امید برای بهبود شرایط اقتصادی ژاپن در سال ۲۰۲۰ میلادی وجود داشت اما کرونا امیدها را به یاس تبدیل کرد و این احتمال که اقتصاد این کشور به طور کامل از ریل رشد سالم خارج شود ، منتفی نیست.

هیروشی میازاکی اقتصاددان شرکت میتسوبیشی سکیوریتی مورگان می گوید که اقتصاد ژاپن مستحکم نبوده است و کرونا مشکلاتش را افزایش داده است. 

او حتی پیش بینی ها را به مراتب بدتر از این دانست و گفت که علایم منفی در حال نمایان شدن است و ممکن است رشد اقتصادی ژاپن تا ۷/۵ درصد کاهش یابد که از شرایط سال ۲۰۱۴ میلادی هم بدتر خواهد بود.

شمار مبتلایان به ویروس کرونا در سراسر جهان به ۶۷ هزار و ۱۰۰ نفر رسیده است که ۲۵۹ نفر از آنها در ژاپن هستند. این کشور بیشترین شمار مبتلایان در خارج از چین را در اختیار دارد و دو ژاپنی نیز تاکنون براثر ابتلا به آن فوت کرده اند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha