۴۸ هزار و ۸۶۷ نفر برای اولین بار در استان مرکزی واجد شرایط شرکت در انتخابات شدند

اراک - ایرنا - رییس ستاد انتخابات استان مرکزی گفت: ۴۸ هزار و ۸۶۷ نفر به عنوان رای اولی در این استان برای نخستین بار در یازدهمین دوره مجلس واجد شرایط شرکت در انتخابات شده‌اند و می‌توانند در دوم اسفند ماه امسال در فرآیند سرنوشت سیاسی جامعه نقش آفرینی کنند.

«بهروز اکرمی» روز یکشنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: متولدان دوم اسفندماه سال ۸۰ و قبل آن در استان واجد شرایط رای بوده و می‌توانند با همراه داشتن شناسنامه، کارت ملی و یا ارایه شماره ملی در فرآیند رای گیری شرکت کنند.

رییس ستاد انتخابات استان مرکزی گفت: یک میلیون و ۷۸ هزار و ۳۶۸ نفر از جمعیت استان در یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی واجد شرایط رای هستند که ۴۵۹ هزار و ۷۳۷ نفر آنان در اراک، ۱۲ هزار و ۸۶۴ نفر کمیجان، ۲۰ هزار و ۱۷۹ نفر تفرش، ۸۱ هزار و ۳۸۳ نفر خمین و ۴۰ هزار و ۵۳۲ نفر از شهرستان خنداب در یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی حضور می یابند.

اکرمی افزود: ۳۵ هزار و ۵۸۹ نفر از شهرستان کمیجان، ۴۸ هزار و ۵۴۶ نفر زرندیه، ۱۹۷ هزار و ۷۴۷ نفر ساوه، ۹۰ هزار و ۱۷۵ نفر شازند، ۲۲ هزار و ۳۵۹ نفر فراهان، ۲۷ هزار و ۳۳۴ نفر کمیجان و ۴۱ هزار و ۹۲۲ نفر از شهرستان محلات در پای صندوق های رای حاضر می‌شوند.

وی خاطرنشان کرد: یک‌هزار و ۲۰ شعبه اخذ رای برای یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی در استان مرکزی پیش بینی شده که ۶۹۱ شعبه ثابت و ۳۲۹ شعبه سیار است.

رییس ستاد انتخابات استان مرکزی گفت: ۵۸۹ شعبه اخذ رای در  مناطق شهری مستقر می‌شود و ۴۳۱ شعبه نیز روستایی است و تمامی ملزومات و مایحتاج اجرایی و پشتیبانی برای آن‌ها تدارک شده است.

اکرمی افزود: یک شعبه اخذ رای ویژه  اقلیت‌های دینی نیز استان در اراک تدارک شده است.

وی اظهارداشت: ۲۵ هزار نفر به عنوان دست اندرکاران امور اجرایی در یازدهمین دوره انتخابات خانه ملت وظیفه خدمت رسانی به مردم و سه هزار و ۵۰۰ نفر نیز کار حفاظت از شعب اخذ رای را برعهده دارند.   

رییس ستاد انتخابات استان مرکزی گفت: از ۲۵  مرحله تعریف شده انتخابات ۲۳ فرایند آن در این استان الکترونیکی برگزار می‌شود و فقط گام‌های  اخذ رای و شمارش آرا به‌صورت دستی است.

استان مرکزی با دارا بودن ۱۲ شهرستان دارای بیش از یک میلیون و ۴۰۰ هزار نفر جمعیت است هفت کرسی نمایندگی در مجلس شورای اسلامی دارد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 11 =