مددکاران قزوین، هزار و ۹۰۶ فرصت شغلی ایجاد کردند

قزوین – ایرنا - معاون حمایت و سلامت خانواده کمیته امداد استان قزوین گفت: مددکاران استان قزوین از ابتدای سال جاری تاکنون هزار و ۹۰۶ فرصت شغلی ایجاد کرده و برای تعمیر، نوسازی، بهسازی و خرید مسکن هزار و ۵۹۴ مددجو اقدام نموده‌اند.

محمد صیادی روز شنبه با اعلام این خبر افزود: مددکاری، خدمتی حرفه‌ای است که بر پایه دانش و مهارت‌های خاص قرار گرفته و هدف آن کمک به افراد و گروه‌هایی است که بتوانند استقلال شخصی، اجتماعی و رضایت خاطر فردی و اجتماعی را به دست آورند.

صیادی با اشاره به اهمیت این امر، گفت: مددکاری اجتماعی کمک می‌کند مددجو مشکل خود را شناخته و به توانایی‌های خود پی ببرد و با استفاده از منابع و امکانات موجود در جهت حل مشکل خود بر آید.

معاون حمایت و سلامت خانواده کمیته امداد استان قزوین گفت: در حال حاضر ۵۹ مددکار در استان قزوین به ۲۸ هزار و ۳۰۰ خانوار تحت حمایت خدمت ارائه می‌کنند که به طور میانگین هر مددکار کار خدمت رسانی به ۴۷۹ خانواده را برعهده دارد.

صیادی تصریح کرد: با توجه به اینکه بیش از ۵۰ درصد از مددجویان تحت حمایت استان را زنان سرپرست خانوار تشکیل می‌دهند، مرکز مددکار اسلامی در قزوین تأاسیس شده و پرونده مددجویان خانم به بانوان مددکار سپرده شده است.

وی با اشاره به برنامه ارزیابی مددکاران خاطرنشان کرد: عملکرد مددکاران در دوره‌های یک ماهه به صورت مستمر مورد ارزیابی قرار می‌گیرد تا ضمن تقدیر از مددکاران پرتلاش، زمینه رقابت سالم نیز با سایر مددکاران فراهم شود.

معاون حمایت و سلامت خانواده کمیته امداد استان قزوین عنوان کرد: ایجاد اشتغال، ارائه خدمت مسکن، بررسی خدمت مشمولان نظام وظیفه، پرداخت کمک هزینه ازدواج، ارجاع مددجویان به مشاوره‌های لازم، داشتن ابتکار و خلاقیت و رضایت مراجعان و مددجویان و تسلط به بخشنامه‌ها، دستورالعمل‌ها و قوانین از شاخص‌های ارزیابی عملکرد مددکاران است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 0 =