استفاده از زنجیر چرخ در محورهای خراسان شمالی ضروری است

 بجنورد- ایرنا- رییس پلیس راه فرماندهی انتظامی خراسان  شمالی از الزامی بودن استفاده از زنجیر چرخ خودرو برای تردد در محور بجنورد - آشخانه و بجنورد - اسفراین و نیز محور راز در شمال این استان خبر داد.

سرهنگ علیرضا حسین زاده روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا با اشاره به بسته شدن محور بجنورد به آشخانه و بجنورد به اسفراین طی دیشب بر اثر برف و کولاک شدید، اظهار داشت: هم اکنون با تلاش نیروهای راهداری و برف روبی و شن و نمک پاشی صورت گرفته، همه محورها بازگشایی شده ولی تردد در آنها تنها با استفاده از زنجیر چرخ امکانپذیر است.
وی افزود: همچنین تردد انواع کشنده و کامیون در این ۲ محور و نیز محور بچنورد - راز و جرگلان ممنوع اعلام شده است.
سرهنگ حسین زاده با اشاره به بسته شدن محور جنگل گلستان توسط استان گلستان در شب گذشته، خاطرنشان کرد: هم اینک محور آشخانه به چمن بید و جنگل گلستان بازگشایی شده و مشکل خاصی در این محور نداریم.
وی یادآور شد: این در حالی است که در محور شیروان - بجنورد در شرق استان نیز به علت بارش شدید برف، جاده لغزنده است و تردد به کندی انجام می شود.
رییس پلیس راه فرماندهی انتظامی خراسان شمالی با اشاره به لغزندگی سایر محورهای استان، اظهار داشت: از رانندگان تقاضا می شود حتماً رعایت نکات ایمنی را مد نظر داشته و در صورت امکان از سفرهای غیرضرور پرهیز کرده و یا سفر خود را به تاخیر بیندازند.
سرهنگ حسین زاده همچنین همراه داشتن تجهیزات ایمنی از قبیل زنجیرچرخ و وسایل گرمایشی و رعایت نکات ایمنی برای داشتن سفری ایمن را مورد تاکید قرار داد.
به گفته رییس جمعیت هلال احمر بجنورد شب گذشته ۲۳۰ تن از مسافران ناوگان اتوبوسی گرفتار در برف و کولاک، در مساجد مرکز استان خراسان شمالی به صورت اضطراری اسکان داده شدند.
مدارس برخی شهرستان‌های خراسان شمالی نیز به علت بارش برف و سرما، در نوبت صبح امروز تعطیل شدند.
خراسان شمالی در حد فاصل استان های شمالی کشور به مشهد مقدس واقع است و بیش از پنج هزار کیلومتر راه اصلی و فرعی و ۲۲ گردنه دارد که اسدلی در محور بجنورد- اسفراین و امین الله در محور بجنورد - جنگل گلستان از گردنه های برف گیر و سخت گذر این استان محسوب می شوند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha