از سرمایه‌گذاری در انرژی‌های خورشیدی تا برق‌رسانی به آخرین روستای قم

قم- ایرنا- سکونت ۷۵ درصد مردم در بافت فرسوده و تاریخی،بحران آتش بر بازار کهنه و نو، توسعه کشت گیاهان علوفه‌ای کم آب‌بر، ۲ برابر شدن حمل‌ونقل مسافر از راه‌آهن، اولویت سرمایه‌گذاری در انرژی‌های خورشیدی و بسته شدن پرونده برق‌رسانی به روستاها؛ از اخبار هفته گذشته قم بود.

شهرک‌های صنعتی آماده استقرار صنایع روز دنیا، بهره‌برداری از هشت طرح درمانی، دایر شدن بازارچه صنایع دستی در بازار کهنه، افتتاح ۲۰ طرح گردشگری، پرداخت ۵۸۴ میلیارد ریال مطالبات از بیمه سلامت، افتتاح ۲۵۲ طرح، مراجعه جهادگران مجروح به جهاد کشاورزی جنگ برای تشکیل پرونده، فعالیت ۱۴ هزار بهره‌بردار در بخش کشاورزی، ساخت کمربندی سردار سلیمانی با مشارکت سه‌جانبه، تشکیل پرونده کلاهبرداری از ۴ هزار تَن، اهدای ۳۰۰ جهیزیه به زوج‌های جوان، بهره‌برداری از ۹ طرح آب و فاضلاب، اتصال گمرکات قم به راه آهن و جابه‌جایی نیم تُن کالا و ۸۰۰ هزار نفر واجد شرایط شرکت در انتخابات؛ از دیگر اخبار هفته گذشته این استان است.

اولویت سرمایه‌گذاری در انرژی‌های خورشیدی

استاندار قم، با اشاره به مهم‌ترین اولویت‌های سرمایه‌گذاری این استان گفت: سرمایه‌گذاری در بخش انرژی‌های خورشیدی از سیاست‌ها و اولویت‌های اصلی قم است.

بهرام سرمست هفته گذشته درحاشیه افتتاح طرح‌های عمرانی در جمع خبرنگاران افزود: قم به دلیل شرایط اقلیمی خود از توان ویژه‌ای برای سرمایه‌گذاری در بخش پنل های خورشیدی برخوردار است.

بسته شدن پرونده برق‌رسانی به روستاها

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق قم گفت: با اتصال برق به ۲ روستای باقی مانده استان، پرونده برق رسانی به تمام روستای قم بسته شد.

مهدی آهنین پنجه درحاشیه افتتاح طرح های عمرانی قم در جمع خبرنگاران افزود: به این ترتیب تمام ۳۶۲ روستای قم به اتصالات شبکه توزیع نیروی برق متصل شدند.

شهرک‌های صنعتی آماده استقرار صنایع روز دنیا  

رییس سازمان صنعت،‌ معدن و تجارت قم گفت:شهرک‌های صنعتی این استان با دارای بودن زیرساخت‌های موردنیاز برای پیشرفته‌ترین فعالیت‌های تولیدی،‌ آماده استقرار صنایع پیشرفته و روز دنیاست.

محمود سیجانی درگفت‌وگو با ایرنا افزود: از استقرار صنایع پیشرفته و بدون آلایندگی در شهرک‌های صنعتی قم استقبال و از سرمایه‌گذاران داخلی و خارجی آن‌ها حمایت می‌کنیم.

دایر شدن بازارچه صنایع دستی در بازار کهنه  

استاندارقم گفت: راه‌اندازی و ایجاد بازارچه صنایع دستی برنامه‌ریزی اصلی استان درساماندهی بازار کهنه است.

بهرام سرمست درجلسه ستاد استانی بازآفرینی پایدار شهری قم افزود: باید همان الگویی که درساماندهی بازارهای تاریخی شهرهای دیگر انجام گرفته است، در این استان هم اجرا شود.

سکونت ۷۵ درصد مردم در بافت فرسوده و تاریخی

مدیرکل راه و شهرسازی قم گفت: ۷۵ درصد از مردم قم در محدوده بافت فرسوده و تاریخی قم سکونت دارند.

حسن صبوری هفته گذشته درجلسه ستاد استانی بازآفرینی پایدار شهری قم افزود: از ۴ هزار هکتار بافت نیازمند بازآفرینی شهری قم ۳۱۵ هکتار آن را بافت تاریخی شامل می‌شود.

بحران آتش بر بازار کهنه و نو

معاون میراث، اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری قم؛ با اینکه بحران آتش بربازار کهنه و نو قم خیمه زده است، گفت: هر لحظه امکان دارد بحران و شعله‌های پنهان آتش در بازار نو و کهنه برافروخته شود.

شاهین ایل بیگی در ستاد باز آفرینی پایدار شهری قم بیان کرد: زیرساخت‌ها و شبکه‌های اتصال رسانی در بازار کهنه و نو در مجموع کاملا ناایمن است.

افتتاح ۲۰ طرح گردشگری   

۲۰ طرح گردشگری در قم با اشتغالزایی ۴۸۱ تن و اعتبار ۲۰۴ میلیارد تومان، در آیینی با حضور علی اصغر مونسان وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی و استاندار قم به بهره‌برداری رسید.

توسعه کشت گیاهان علوفه‌ای کم آب‌بَر

رییس سازمان جهاد کشاورزی قم گفت:قم یکی از قطب‌های مهم پرورش دام و طیور کشور است و توسعه کشت گیاهان علوفه‌ای کم آب‌بر در آن اهمیت ویژه‌ای دارد.

عباس پورمیدانی هفته گذشته درگفت‌وگو با ایرنا افزود: نیاز استان به گیاهان علوفه‌ای بسیار زیاد است و به همین دلیل کشاورزان قمی علاقه فراوانی به کشت این‌گونه گیاهان دارند.

افتتاح ۲۵۲ طرح

۲۵۲ طرح با اعتبار ۵ هزار ۷۵۹ میلیارد ریال و اشتغال ۲ هزار و ۷۴ تن، هفته گذشته در آیینی با حضور علی لاریجانی رییس مجلس شورای اسلامی و بهرام سرمست استاندار قم به بهره برداری رسید.

۲ برابر شدن حمل‌ونقل مسافر از راه‌آهن

مدیرکل راه‌آهن قم گفت: در سه سال گذشته،‌ حمل‌ونقل مسافر از طریق خطوط ریلی این استان حدود ۲ برابر افزایش‌یافته است.

محسن اعتماد در گفت‌وگو با ایرنا ‌افزود: سال ۹۵، یک‌میلیون و ۳۰۰ هزار مسافر از طریق راه‌آهن قم جابه‌جا شدند که اکنون این تعداد به بیش از ۲ میلیون و ۴۰۰ هزار تَن رسیده است.

مراجعه جهادگران مجروح به جهاد کشاورزی جنگ برای تشکیل پرونده

علی قاسمی ورجانی رییس اداره امور ایثارگران سازمان جهاد کشاورزی قم در گفت وگو با ایرنا گفت: آن دسته از جهادگران قمی که درجنگ مجروح شدند، اما مدرک بالینی ندارند، به اداره امور ایثارگران سازمان جهاد کشاورزی قم مراجعه کنند.

فعالیت ۱۴ هزار بهره‌بردار در بخش کشاورزی

مدیرهماهنگی ترویج سازمان جهاد کشاورزی قم گفت: نزدیک به ۱۴ هزار تن در استان دربخش کشاورزی مشغول فعالیت می‌باشند که دراین راستا مسئولان برای رونق بیشتر فعالیت‌های آنان تلاش می‌کنند.

محمدرضا حاجی رضا هفته گذشته درگفت‌وگو با ایرنا افزود:از مجموع بیش از ۱۳ هزار و ۷۰۰ بهره بردار قمی درحوزه کشاورزی، یکهزار و ۱۰۰ نفر نیز از بانوان هستند.

ساخت کمربندی سردار سلیمانی با مشارکت سه‌جانبه

مدیرکل راه‌وشهرسازی قم، با اشاره به تاخیر در اجرای کمربندی سردار شهید حاج قاسم سلیمانی،‌ گفت: این کمربندی به‌زودی با مشارکت سه‌جانبه راه و شهرسازی،‌ بخش خصوصی و بانک ملی کلنگ‌زنی می شود.

حسن صبوری در گفت‌وگو با ایرنا افزود: بر اساس اعلام آمادگی سرمایه‌گذار برای کلنگ‌زنی، کارهای مقدماتی طرح ازجمله تجهیز کارگاه از حدود شهریورماه گذشته آغاز شده‌است.

تشکیل پرونده کلاهبرداری از ۴ هزار تَن

حجت الاسلام و المسلمین حسن غریب دادستان عمومی و انقلاب قم گفت: پرونده کلاه‌برداری و اخلال در نظام اقتصادی برای شرکت مشهور به «صنایع غذایی گوهرناز» با بیش از چهارهزار مالباخته در دادسرای قم تشکیل شد.

اهدای ۳۰۰ جهیزیه به زوج‌های جوان

در آیینی ۳۰۰ جهیزیه کامل به زوج‌های جوان قمی هفته گذشته با حضور بهرام سرمست استاندار قم و سردار ضیاءالدین حزنی دبیرقرارگاه محرومیت زدایی سپاه اهدا شد.

بهره‌برداری از ۹ طرح آب و فاضلاب

۹ طرح آب و فاضلاب قم با اعتبار ۴۴ میلیارد تومان هفته گذشته در آیینی با حضور بهرام سرمست استاندار قم بهره برداری رسید.

اتصال گمرکات قم به راه آهن و جابه‌جایی نیم تُن کالا

مدیرکل گمرکات قم گفت:‌ اتصال گمرکات استان به خط راه‌آهن سراسری امکان جابه‌جایی بیش از۵۰۰هزار تن کالا را درماه فراهم آورده‌است که این موضوع نقش مهمی درتوسعه تجارت قم ایفا می‌کند.

محمد خلیلی درگفت‌وگو با ایرنا افزود: مراحل تکمیلی طرح اتصال گمرکات قم به خط راه‌آهن سراسری با تزریق اعتبارات درحال انجام است.

۸۰۰ هزار نفر واجد شرایط شرکت در انتخابات

فرماندار قم با بیان اینکه ۶۶۹ شعبه اخذ رای در حوزه انتخابیه قم وجود دارد، گفت: بر اساس برآورد جمعیت قم، حدود ۸۰۰ هزار تن واجد شرایط شرکت در انتخابات این دوره هستند.

مرتضی حیدری در گفت‌وگو با ایرنا افزود: هم اکنون بیش از ۸۰ درصد فرآیند انتخابات در کشور به صورت الکترونیکی برگزار می شود.

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 9 =