رییس کنفرانس امنیتی مونیخ: بحران های وحشتناکی داریم

تهران - ایرنا - "وولفگانگ ایشینگر"رییس کنفرانس امنیتی مونیخ روز جمعه گفت:ما بحران‌ زیادی داریم، بحران‌های جدی‌تر و وقایع وحشتناک‌تر از آنچه که تصور می‌شود.

به گزارش شبکه دویچه وله، سفیر اسبق آلمان در آمریکا از ناموفق بودن نشست برلین در مورد صلح در لیبی که اخیراً برگزار شد، ابراز تاسف کرد. 

وی گفت: ما بحران‌ زیادی داریم، بحران‌های جدی‌تر و وقایع وحشتناک‌تر از آنچه که تصور می‌شود. 

رییس کنفرانس امنیتی مونیخ در حالی این سخنان را بیان می‌کند که احتمالا متحدان ناتو در این کنفرانس در مورد نقش بیشتر کشورهای اروپایی در حوزه امنیت بین‌الملل گفت‌وگو خواهند کرد. 

پیش از این امانوئل مکرون رییس جمهوری فرانسه خواهان استقلال دفاعی کشورهای اروپایی از آمریکا شده بود. 

هایکو ماس وزیر خارجه آلمان نیز روز جمعه پس از مواضع فرانسه برای استقلال دفاعی از آمریکا، خواستار نقش بیشتر کشورهای اروپایی در حوزه امنیت بین‌الملل شده‌ است. 

ماس با توجه به تحول روابط با آمریکا و تغییر ماهیت نظم بین‌الملل افزود: برای مدت طولانی ما اروپایی‌ها چشم خود را به واقعیت ناراحت کننده بسته‌ایم. خروج آمریکا از توافقات نظامی و از معاهدات بین‌المللی برای ما چه معنایی دارد.  

وی در ادامه خواستار ایجاد اتحادیه امنیتی و دفاعی اروپا به عنوان ستون قدرتمند اروپایی پیمان آتلانتیک شمالی "ناتو" شد.  

وی همچنین در پاسخ به پیشنهاد امانوئل مکرون رییس جمهوری فرانسه گفت که آلمان آماده گفت‌وگو درباره راهبرد اروپایی مربوط به زرادخانه سلاح هسته‌ای فرانسه است. 

پنجاه‌ و ششمین کنفرانس امنیتی مونیخ روز جمعه با حضور مقامات بلند پایه از جمله رهبران ۳۵ کشور آغاز شد و تا یکشنبه ادامه خواهد داشت. 

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 0 =