ویروس کرونا بیش از  ۴ میلیارد دلار به شرکت‌های هواپیمایی خسارت زد

تهران-ایرنا- سازمان هواپیمایی بین‌المللی کشوری(ایکائو) در تازه‌ترین گزارش خود اعلام کرد که درآمد ایرلاین‌های بین المللی به دنبال انتشار ویروس کرونا، بین چهار تا پنج میلیارد دلار کاهش یافته است.

به گزارش روز جمعه خبرگزاری فرانسه، این سازمان بین‌المللی هوایی که مقر آن در شهر "مونترال" کانادا قرار دارد، اعلام کرد: حدود ۷۰ شرکت هوایی، تمام پروازهای بین المللی‌شان را به مقصد و از مبدأ چین لغو کرده‌اند.

براساس این گزارش، ۵۰ شرکت هواپیمایی دیگر نیز پروازهای هوایی مرتبط را کاهش داده‌اند.

این گزارش می‌افزاید: این اقدامات منجر به کاهش ۸۰ درصدی پرواز ایرلاین‌های خارجی شد که مستقیما مسافر را به مبدأ چین و از مقصد این کشور به کشورهای دیگر منتقل می‌کردند.

بر اساس گزارش این سازمان بین المللی،‌ حدود ۴۰ درصد ظرفیت شرکت‌های هواپیمایی چینی نیز به دنبال انتشار ویروس کرونا کاهش یافته است.

ایکائو اعلام کرد: در سه ماهه نخست سال جاری، ظرفیت مسافران بین ۳۹ تا ۴۱ درصد یعنی حدود ۱۶ میلیون و ۴۰۰ هزار تا ۱۹ میلیون و ۶۰۰ هزار نفر نسبت به پیش‌بینی شرکت‌های هواپیمایی کمتر است.

این سازمان در این گزارش اعلام کرده است که پیش از انتشار ویروس کرونای جدید، ایرلاین‌ها برنامه ریزی کرده بودند که در سه ماهه نخست سال جاری نسبت به سال ۲۰۱۹ ظرفیت پروازهایشان را حدود ۹ درصد به مقصد و از مبدأ چین افزایش دهند.

طبق برآوردهای ایکائو ، ژاپن احتمالا به خاطر انتشار ویروس کرونا، حدود یک میلیارد و ۲۹۰ میلیون دلار از درآمد گردشگری‌ را از دست بدهد. همچنین پبش‌بینی می‌شود که این بیماری ویروسی به بخش گردشگری تایلند نیز یک میلیارد و ۱۵۰ میلیون دلار خسارت زده باشد.

براساس آمارها تاکنون ۶۰ هزار و ۱۰۷ نفر به کرونا مبتلا شدند که ۵۹ هزار و ۵۳۹ نفرشان در چین هستند. شمار درگذشتگان این بیماری یک‌هزار و ۳۶۳ نفر  اعلام شده و ۵ هزار و ۵۷۶ نفر نیز درمان شده‌اند.

هنگ کنگ روز جمعه اعلام کرد که ۳ مورد دیگر از ابتلا به ویروس کرونا شناسایی شده و شمار مبتلایان دراین منطقه به ۵۶ نفر رسیده است.

وزارت بهداشت سنگاپور امروز از ابتلای ۹ نفر دیگر به این ویروس و رسیدن شمار مبتلایان به ۶۷ نفر خبر داد. ۱۷ نفر از این مبتلایان درمان شده اند.

از کره جنوبی نیز خبر می‌رسد که در این هفته هیچ مورد جدیدی از بیماری گزارش نشده و شمار مبتلایان همان ۲۸ نفر است که ۷ نفرشان درمان شده‌اند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 10 =