جاده خلخال - اسالم در ۲ روز آینده بازگشایی می‌شود

اردبیل_ایرنا_ مدیرکل راهداری وحمل و نقل جاده‌ای استان اردبیل گفت: عملیات برف‌روبی راه ارتباطی مسدود شده از برف خلخال به اسالم از صبح روز شنبه آغاز شده و طی ۲ روز آینده بازگشایی می‌شود .

علی رحمتی جمعه شب به خبرنگار ایرنا افزود: با توجه به تاکید استاندار اردبیل در جلسه ستاد مدیریت بحران خلخال مبنی بر لزوم بازگشایی تنها جاده  دسترسی مردم منطقه به استان گیلان در فصل زمستان،  عملیات برف‌روبی و بازگشایی این مسیر از صبح شنبه  آغاز و پیش‌بینی می‌شود بازگشایی این راه در حوزه استحفاظی استان اردبیل بیش از ۲ روز طول نکشد. 

او از برطرف شدن مشکل انسداد جاده ارتباطی خلخال به شاهرود خبر داد و گفت: در ۲ روز اخیر بیش از ۹ حادثه سقوط بهمن سنگین در این منطقه رخ داده که بزرگترین بهمن مربوط به نزدیکی روستای اسکستان بخش شاهرود در ۱۴ کیلومتری جاده بود که موجب راه‌بندان ۱۲ ساعته شد اما با تلاش راهداران مسیر پاک‌سازی و از عصر امروز تردد روان در آن جریان یافت.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان اردبیل با اشاره به اینکه با کمترین کولاک راه‌های بازگشایی شده بسته می‌شود، اظهارداشت: بیشترین بازگشایی در مسیر راه‌های روستایی خلخال در چند روز اخیر رخ داد که با تلاش راهداران  راه یک روستا بعضا چهار بار بازگشایی ولی با وزش باد تند و وقوع کولاک همان مسیر دوباره مسدود شده است.

رحمتی با بیان اینکه کولاک شدید در جاده‌های ارتباطی روستایی خلخال اجازه مانور ماشین آلات برف‌روبی را به راهداران نمی‌دهد افزود: با این حال راهداران موفق به بازگشایی راه روستای بفراجرد بعنوان سخت‌ترین راه روستایی این منطقه شده و استاندار اردبیل با  اهالی آن دیدار و گفتگو کرد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 9 =