۲۵ بهمن ۱۳۹۸،‏ ۲۳:۲۲
کد خبرنگار: 1913
کد خبر: 83674389
۰ نفر

برچسب‌ها

پروندهٔ خبری

نشست هم اندیشی «رسانه، شهادت و پیروزی» در بیروت

بیروت – ایرنا - نشست هم اندیشی «رسانه، شهادت و پیروزی» به مناسبت چهلم سردار قاسم سلیمانی فرمانده شهید نیروی قدس جمعه شب در شهرداری برج البراجنه در جنوب بیروت برگزار شد.

در این نشست «انور جمعه» نماینده فراکسیون «وفاداری به مقاومت» در مجلس ملی لبنان گفت: در عصر رسانه و دوران فناوری (تکنولوژی) مهم این است که بدانیم جایگاه رسانه مقاومت کجا قرار دارد.

وی افزود: باید امکانات خود را هم سطح امکانات عظیم و تجهیزات ماهواره ای رقیبان قرار دهیم تا بتوانیم رسانه شهادت و پیروزی باشیم و با تولیدات خود مخاطبان را با روشی نرم تحت تأثیر قرار دهیم.

نماینده پارلمان لبنان خاطرنشان کرد: در دورانی که دشمنان در میدان های  سخت افزار در حال شکست خوردن هستند، در میدان های نَرم، جنگ رسانه ای بزرگی را علیه ما آغاز کرده اند که گلوله ی آن همان دروغ پردازی رسانه ای است.

وی اضافه کرد: دشمنان ما با قدرت، خبر و تصویر را به صورت دروغین پردازش می کنند تا جنایت خود را طور دیگری به مردم نشان دهند. اما زمانی که واقعیت ها شناخته می شوند و حقیقت روشن می شود زدودن تصاویری که دشمن به دروغ در اذهان مردم جا انداخته کاری دشوار است.

انور جمعه گفت: هدف برخی رسانه های آمریکایی و صهیونیستی گمراه کردن اذهان عمومی و دروغگویی است. اما قدرت شهادت در برابر این دروغگویی ایستاده است. سال هاست که به مردم عراق دروغ می گویند که ایران دشمن شما است و نه اسرائیل، اما با تشییع پیکر سردار قاسم سلیمانی و ابومهدی المهندس در عراق دیدیم که چگونه این دروغ ها نقش برآب شد.

نماینده مجلس لبنان افزود: همان گونه که شهادت سید عباس موسوی دبیر کل سابق حزب الله، مقاومت وارد مرحله ای دیگر شد، شهادت سردار سلیمانی و ابومهدی المهندس نیز ما را وارد مرحله تازه ای کرده است و با این شهادت محور مقاومت روحیه تازه ای گرفته است.

سلیمانی و المهندس جانشین فرمانده نیروهای مردمی عراق (الحشد الشعبی) به همراه هشت نفر دیگر بامداد جمعه سیزدهم دی ماه ۹۸ در بغداد و به دستور «دونالد ترامپ» رییس جمهوری آمریکا ترور و شهید شدند.

در نشست هم اندیشی «رسانه، شهادت و پیروزی» در بیروت، عباس خامه یار رایزن فرهنگی ایران در لبنان گفت: شهادت، پیروزی و رسانه سه ضلع یک مثلث هستند که هر سه به طور مساوی مکمل یکدیگرند و باید به این نکته توجه کرد که فرهنگ شهادت و پیروزی با کمک رسانه می تواند تأثیرگذار باشد.

وی اضافه کرد: وقتی درباره شهادت یا پیروزی سخن می گوییم در حقیقت بحث قدرت نرم را مطرح می کنیم و شهادت فرماندهان ما، زبان و ادبیات آنان و فریاد تظاهرکنندگان و تشییع کنندگان همان قدرت نرم انقلاب است.

خامه یار با اشاره به قدرت رسانه ها در انتقال پیروزی و گسترش آن گفت: رسانه ها می توانند شهادت و پیروزی را با قدرت منعکس کنند و موفق نیز خواهند شد.

در نشست یاد شده در جنوب بیروت، محمد جلال فیروزنیا  سفیر ایران، عاطف منصور شهردار برج البراجنه و جمعی از علاقه مندان به جمهوری اسلامی ایران شرکت کردند.

برچسب‌ها

پروندهٔ خبری

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 2 =