وزیر خارجه عراق از حمایت آلمان از کشورش قدردانی کرد

بغداد- ایرنا- «محمد علی الحکیم» وزیر امورخارجه عراق در دیدار با «هایکو ماس» همتای آلمانی خود از کمک و حمایت‌های این کشور در قبال داعش و دیگر همکاری‌ها قدردانی کرد.

وزارت امورخارجه عراق روز جمعه در بیانیه‌ای اعلام کرد که محمد علی الحکیم در حاشیه کنفرانس امنیتی مونیخ با وزیر امورخارجه آلمان دیدار و گفت‌وگو کرد.
الحکیم در این دیدار از موضع حمایتی آلمان در قبال عراق و مقابله با گروه تروریستی داعش از طریق کمک به مشاوران نظامی و ارائه همکاری‌های بشردوستانه و مالی قدردانی کرد.
وی افزود که‌ دو طرف در این دیدار به تحولات در مراحل اجرای توافق نامه بین وزارت برق و شرکت آلمانی زیمنس پرداختند و از طرح‌هایی که تاکنون در عراق اجرا شده است، تمجید کردند.
وزیر امورخارجه عراق از همتای آلمانی خواست از رفع ممنوعیت خطوط هوایی عراق و کمک به آموزش کارمندان و ارتقای توانایی‌های آنها حمایت کند.
وی در ادامه در مورد سازوکارهایی برای از سرگیری کمیته مشترک عراق و آلمان با هایکو ماس بحث و گفت‌وگو کرد.
الحکیم همچنین در حاشیه کنفرانس مونیخ با وزیر دفاع فرانسه «فلورانس بارلی» دیدار کرد.
به گزارش خبرگزاری المعلومه، وزیر دفاع فرانسه در این دیدار به الحکیم تضمین داد که کشورش از دولت و مردم عراق در تلاش آنها برای دستیابی به ثبات از طریق افزایش توانایی‌های ارتش عراق حمایت کند.
وزیر خارجه عراق گفت که ما از فرانسه تشکر می‌کنیم که به حمایت و تقویت امنیت و ثبات در کشور ما ادامه می‌دهد.
الحکیم افزون بر این، با «یوسف بن علوی» وزیر امورخارجه عمان، «میت رامنی» سناتور جمهوریخواه و نماینده کنگره آمریکا و هیاتی از حزب دموکرات مسیحی آلمان دیدار کرد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 0 =