کولاک راه ارتباطی ۸۰ روستای کردستان را مسدود کرد

سنندج - ایرنا - رییس مرکز مدیریت راه‌های اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای کردستان گفت: به دلیل وزش باد و وقوع کولاک‌های پی‌درپی، در حال حاضر راه ارتباطی حدود ۸۰ روستای استان مسدود است.

دانش زندی شامگاه جمعه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: اغلب این روستاها در شهرستان‌های دیواندره و بانه قرار دارند که به دلیل کولاک مسدود شده است.
وی اضافه کرد: با وجود تلاش عوامل راهداری، به محض بازگشایی راه‌های روستایی، وزش باد و وقوع کولاک شدید باعث مسدود شدن مقطعی این راه‌ها می‌شود اما تلاش راهداران برای باز کردن محورها همچنان ادامه دارد.
رییس مرکز مدیریت راه‌های اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای کردستان یادآور شد: هم اکنون غیر از محور ایرانخواه - تکاب که به دلیل کولاک مسدود است، تمام راه‌های اصلی استان باز بوده و تردد در آنها جریان دارد.ا

ستان کردستان در یک منطقه سرد و کوهستانی واقع شده و هر سال بارش باران در این استان از اوایل پاییز شروع می شود. همچنین جاده‌های بین شهری این استان دارای ۳۸ گردنه برفگیر و جاده‌های روستایی نیز دارای ۶۶ گردنه برفگیر بوده که این گردنه ها هنگام بارش باران عمدتا شاهد لغزندگی است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 2 =