۸۰۰ هزار نفر در قم واجد شرایط شرکت در انتخابات هستند

قم - ایرنا - فرماندار قم با بیان اینکه ۶۶۹ شعبه اخذ رای در حوزه انتخابیه قم وجود دارد، گفت: بر اساس برآورد جمعیت قم، حدود ۸۰۰ هزار تن واجد شرایط شرکت در انتخابات این دوره هستند.

مرتضی حیدری عصر جمعه در حاشیه برگزاری جلسه «آموزش کارشناسان فناوری اطلاعات و کاربران رایانه شعب اخذ رای یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی و اولین انتخابات میان‌دوره‌ای پنجمین دوره مجلس خبرگان رهبری» در سالن معصومیه فرمانداری، در گفت‌وگو با خبرنگار ایرنا اظهار کرد: در جلسه امروز کاربران رایانه جهت آمادگی هر چه بهتر آموزش های لازم را گذارندند.  

وی اضافه کرد: از ۱۷ بهمن‌ماه جاری آموزش ها شروع شده است و به جز روز ۲۲ بهمن، هر روز در ۲ نوبت صبح و عصر شاهد برگزاری این دوره ها برای افراد مرتبط هستیم.

وی گفت: امروز کاربران رایانه آموزش دیدند و فردا نمایندگان فرماندار آموزش می بینند و در طول روزهای گذشته نیز، اعضای صندوق شعبه های اخذ رای مانند رئیس، نایب رئیس و منشی ها را به تعداد نزدیک به چهار هزار تن در این رابطه آموزش داده ایم. 

فرماندار قم خاطرنشان کرد: هم اکنون بیش از ۸۰ درصد فرآیند انتخابات در کشور به صورت الکترونیکی برگزار می شود.

دستگاه «احراز هویت» در تمام شعبه‌های اخذ رای وجود دارد

رئیس کمیته فناوری اطلاعات ستاد انتخابات فرمانداری قم نیز در حاشیه این جلسه به ایرنا گفت: برای تمامی شعبه های اخذ رای در حوزه انتخابیه قم، به تعداد هر شعبه یک اپراتور و یک دستگاه «احراز هویت» تدارک دیده ایم.

میثم سلطانی افزود: با همکاری نظارت، قرار شده است که امسال در انتخابات، فرآیند احراز هویت رای‌دهندگان و بررسی آن و ارسال صورت‌جلسه‌های آغازین و پایانی شعبه‌ها از طریق این دستگاه‌ها انجام شود.

وی خاطرنشان کرد: در تمام مدت روز رای‌گیری این دستگاه ها به صورت برخط (آنلاین) به سرورهای وزارت کشور متصل هستند.

قم امروز با پیش از انقلاب تفاوت بسیاری کرده است

بر اساس این گزارش، فرماندار قم در جلسه مذکور گفت: ۴۱ سال است که این کشور به دست فرزندان توانمند و با کفایت این سرزمین اداره می شود و در این مدت هیچ قدرت خارجی در تصمیم‌گیری‌ها و اداره این مملکت هیچ نقشی ندارد و مردم بر سرنوشت خود حاکم شده اند.

وی با اشاره به رویدادهای مهمی که در این مدت ۴۱ سال از جمله هشت سال دوران دفاع مقدس بر ایران گذشته است، گفت: در این ۴۱ سال دشمن توطئه های گوناگونی را علیه ما، برای به زانودرآوردن ملت ایران طراحی کرده که ناکام مانده است.

وی با اشاره به ایستادگی ملت ایران مقابل نقشه های شوم دشمنان اظهار کرد: پس از به شهادت رسیدن سردار سپهبد حاج قاسم سلیمانی توسط سردمداران کفر، حضور گسترده و باشکوه مردم در تشییع این سردار بزرگ برای دشمنان ما تعجب‌آور بود.

وی با بیان اینکه دشمن در تلاش است تا مردم ما را نا امید کند، بیان کرد: متاسفانه برخی از داخلی ها هم شروع به تخریب کلیه خدماتی که در طول این چهار دهه در کشور انجام شده است، می کنند؛ انگار هیچ کاری صورت نگرفته است.

وی با اشاره طرح های گوناگونی که در قم به بهره‌برداری رسیده است، خاطرنشان کرد: قم امروز با قم پیش از انقلاب تفاوت بسیاری کرده است.

همچنین میثم سلطانی، رئیس کمیته فناوری اطلاعات ستاد انتخابات فرمانداری قم برای شرکت‌کنندگان توضیحاتی را در رابطه با نحوه برگزاری انتخابات در پیشِ رو ارائه داد.

انتخابات میان دوره‌ای پنجمین دوره مجلس خبرگان رهبری و یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی،‌ دوم اسفندماه سال جاری در سراسر کشور برگزار خواهد شد.

۶۰ درصد مردم استان قم واجد شرایط در انتخابات مجلس شورای اسلامی هستند، سه نماینده از حوزه انتخابی قم راهی مجلس شورای اسلامی می‌شوند؛ همچنین این استان در مجلس خبرگان رهبری یک نماینده دارد. /

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 8 =