گاردین آینده خاورمیانه بعد از شهادت سردار سلیمانی را بررسی می‌کند

لندن – ایرنا – نشریه گاردین نشستی را با حضور تحلیل‌گران مسائل سیاسی، اندیشمندان و صاحب نظران حوزه بین‌الملل ترتیب داده تا درباره آینده خاورمیانه پس از شهادت سردار شهید حاج قاسم سلیمانی بحث و تبادل نظر کنند.

در اطلاعیه این نشست که بر روی تارنمای گاردین منتشر شده، آمده است که اوضاع خاورمیانه پس از حمله پهپاد آمریکایی علیه فرمانده ایرانی، آشفته شده است. «دونالد ترامپ» اصرار دارد که آمریکا با این کار قصد جنگ با ایران را ندارد، اما این مساله دامنه درگیری‌ها در منطقه را بیشتر کرده است.

بر اساس این اطلاعیه، موج تظاهرات مردم کشورهای مختلف در اعتراض به اقدام آمریکا، سقوط هواپیمای اوکراینی و فعال کردن سازوکار حل اختلاف در برجام توسط سه کشور اروپایی عضو این توافق اوضاع را تشدید کرده است.

این نشست قرار است ۵ ماه مارس (۱۵ اسفند) در دفتر گاردین و با سخنرانی روزنامه‌نگاران و اعضای اندیشکده‌های انگلیسی برگزار شود. 

سردار سلیمانی فرمانده شهید نیروی قدس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی و ابومهدی المهندس معاون سازمان نیروهای مردمی عراق به همراه هشت نفر دیگر، بامداد جمعه ۱۳ دیماه در مسیر فرودگاه بغداد به دستور دونالد ترامپ رییس جمهوری آمریکا و با شلیک پهپادهای وزارت دفاع این کشور (پنتاگون) ترور شده و به شهادت رسیدند.

دولت انگلیس با وجود حمایت از اقدام آمریکا، قانونی بودن این عملیات را تائید نکرده است. مردم انگلیس نیز تاکنون چند تظاهرات در اعتراض به ترور این فرمانده ایرانی در لندن برگزار کرده‌اند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 3 =