شینهوا: خلیج فارس جزو محورهای کاری کنفرانس امنیتی مونیخ است

پکن-ایرنا- شینهوا خبرگزاری رسمی چین روز جمعه گزارش کرد که موضوع خلیج فارس و منطقه خاورمیانه از جمله محورهایی است که مقام های شرکت کننده در کنفرانس امنیتی مونیخ راجع به آن گفت و گو می کنند.

شینهوا خاطر نشان کرد که «وانگ یی» وزیر خارجه چین به این کنفرانس اعزام شده است و درباره مسایل ذی ربط امنیتی و منطقه ای و بین المللی با همتایان خود و شماری از مسوولان کشورها در حاشیه اجلاس رایزنی خواهد کرد.

این گزارش می افزاید که اگرچه یکی از اصلی ترین دستور کارهای اجلاس درباره غرب و کشورهای غربی است و اینکه چه راهبردهای امنیتی و یکپارچه ای باید در پیش گرفته شود ، اما بر سر این موضوع هنوز اختلافاتی حتی در میان خود کشورهای غربی وجود دارد.

خبرگزاری چین ادامه می دهد که قرار است شرکت کنندگان از جمله مقام ها و مسوولان ارشد و کارشناسان حاضر در کنفرانس که از روز جمعه تا روز یکشنبه ادامه می یابد درباره خلیج فارس ، منطقه خاورمیانه و همچنین لیبی رایزنی کنند.

این گزارش حاکی است : تصمیم گیرندگان و کارشناسانی که از سراسر دنیا در این اجلاس مهم امنیتی که داووس امنیتی و سیاسی نامیده می شود ، حضور یافته اند درباره موضوعات فوق بحث و تبادل نظر خواهند کرد.

شینهوا اضافه کرد که اختلافات تجاری بین اتحادیه اروپا و آمریکا و بویژه شکاف بین آلمان و آمریکا درخصوص همکاری برلین با مسکو درباره خط لوله انتقال گاز روسیه به آلمان از دیگر محورهای مورد گفت و گو خواهد بود.

در گزارش خبرگزاری رسمی چین تصریح شده است که همکاری های دفاعی ، آزادسازی تجاری ، موضوعات امنیتی منطقه ای و بین المللی ، چالش های پیش روی جهان از جمله تحولات اقلیمی از دیگر موضوعات مورد بحث در این نشست است.

انتظار می رود که شرکت کنندگان دراین کنفرانس درباره مساله انتشار ویروس کرونا در چین و شماری دیگر از کشورهای جهان که آسیب های شدیدی به اقتصاد جهانی وارد کرده است ، رایزنی هایی داشته باشند و بر پیشگیری قویتر از این ویروس در مرزهای خود تاکید کنند.

بیش از ۵۰۰ نفر از مقام های ارشد کشورها از جمله ۳۵ نفر از سران دولت ها و ۱۰۰ وزیر خارجه و وزیر دفاع از جمله رییس جمهوری فرانسه، نخست وزیر کانادا و وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران در اجلاس امنیتی مونیخ ۲۰۲۰ شرکت دارند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 12 =