روز نخست کاراته‌وان دبی؛ سه نماینده ایران در رده‌بندی و پنج حذفی

تهران- ایرنا- نخستین روز لیگ برتر کاراته‌وان دبی با رسیدن سه نماینده ایران به دیدار رده‌بندی و حذف پنج ملی‌پوش دیگر کشورمان همراه شد.

دومین مرحله لیگ برتر کاراته وان در سال ۲۰۲۰ از امروز (جمعه) با حضور ۵۷۱ کاراته‌کا از ۸۵ کشور در امارات آغاز شده و سه روز ادامه خواهد داشت.

تیم ایران در ۲ بخش زنان و مردان در این رویداد شرکت کرده است. مسابقات فوق دارای امتیاز رنکینگ فدراسیون جهانی در راستای کسب سهمیه المپیک توکیو است.

در روز نخست این پیکارها، ایران هشت نماینده داشت که مهسا افسانه، سارا بهمنیار و بهمن عسگری به رده‌بندی رسیدند.

نگین باقری، فاطمه صادقی، امیر مهدی‌زاده، علی‌اصغرآسیابری و طراوت خاکسار هم حذف شدند.

نتایج نمایندگان ایران در روز نخست از قرار زیر است:

زنان

کاتای انفرادی

مهسا افسانه کاتاروی باتجربه کشورمان بازگشتی عالی به میادین داشت و پس از رقابتی سخت با حریفان به دیدار رده‌بندی رسید. وی روز یکشنبه برای کسب مدال برنز با گریس لائو نفر سوم جهان از هنگ‌کنگ مبارزه می‌کند.

این درحالی است که وی به طور شخصی در این مسابقات حضور یافته و عضو تیم ملی محسوب نمی‌شود. نگین باقری و فاطمه صادقی ملی‌پوشان تیم زنان ایران در این بخش بوده که هر ۲ حذف شدند.

وزن منهای ۵۰ کیلوگرم

سارا بهمنیار ابتدا برابر نادیا گومز از اسپانیا شکست خورد و با حضور نماینده اسپانیا به فینال، بهمنیار به جدول شانس مجدد رفت.

بهمنیار در ادامه مقابل حریفانی از ایتالیا و آلمان به برتری رسید تا روز یکشنبه برای  کسب مدال با آیچا سیاح از مراکش مبارزه کند.

وزن منهای ۵۵ کیلوگرم

طراوت خاکسار ابتدا اسلواکی را برد و سپس به قزاقستان باخت و حذف شد.

مردان

وزن منهای ۶۷ کیلوگرم

امیر مهدی‌زاده که نشانی از گذشته درخشان خود ندارد برابر ولوسو از شیلی و علی الساوی از مصر با نتایج مشابه ۲ بر یک به برتری دست یافت.

مهدی‌زاده در مبارزه سوم برابر پاتاریدزه از گرجستان در حالی‌که چهار بر یک پیش بود، هانسوکو (گرفتن اخطارهای بیش از حد مجاز) شد و باخت. با نرسیدن نماینده گرجستان به فینال، مهدی‌زاده در ادامه ناکامی‌های اخیر خود، بازهم حذف شد.

وزن منهای ۷۵ کیلوگرم

بهمن عسگری برابر نمایندگان قزاقستان، پرو و انگلیس به برتری رسید و راهی نیم‌نهایی شد، اما برابر رافائل آقایف نماینده مطرح جمهوری آذربایجان با حساب سه بر صفر شکست خورد و از رسیدن به فینال بازماند.

با این اوصاف وی روز یکشنبه برای کسب مدال برنز تلاش می‌کند.

فردا (شنبه) در ادامه این مسابقات، رزیتا علیپور و شیما آل‌سعدی در منهای ۶۱ کیلوگرم و حمیده عباسعلی در به اضافه ۶۸ کیلوگرم زنان روی تاتامی می‌روند.

در بخش مردان نیز، ابوالفضل شهرجردی و متین زارع در کاتای انفرای، ذبیح‌الله پورشیب، کیوان بابان و مهدی خدابخشی در منهای ۸۴ و سجاد گنج‌زاده، صالح اباذری و مهدش عاشوری در به اضافه ۸۴ کیلوگرم مبارزه می‌کنند.

رقابت‌های رده‌بندی و فینال نیز روز یکشنبه برگزار خواهد شد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 3 =