حضور پرشور مردم در انتخابات برگ زرین دیگری به افتخارات آنها می‌افزاید

کرمانشاه- ایرنا- امام جمعه پاوه بر انتخاب نامزد اصلح تاکیدکرد و گفت: باحضور پرشور مردم در انتخابات مجلس شورای اسلامی برگ زرین دیگری به افتخارات کشور افزوده می‌شود.

ماموستا ملا قادر قادری در خطبه های این هفته نماز جمعه در مسجد جامع پاوه به انتخابات پیش روی مجلس شورای اسلامی اشاره کرد و افزود: انتخابات یک امر ملی است که بر اساس قانون اساسی هرچند سال یکبار در کشور انتخاباتی برگزار می شود که یکی از این انتخابات ها انتخابات مجلس شورای اسلامی و انتخاب نمایندگان مردم است.

امام جمعه پاوه قانون‌گذاری، نظارت بر اجرای قانون و دفاع از حقوق مردم را سه وظیفه نماینده مجلس عنوان کرد و گفت: نمایندگان مجلس شورای اسلامی برابر قانون باید راستای وظایف تعریف شده به مدت چهار سال فعالیت نمایند.

او در ادامه به تاریخچه انتخابات در منطقه اورامانات اشاره کردند و گفت: در طول ۴۰ سال گذشته ۱۰ بار انتخابات مجلس برگزار و هشت نفر در حوزۀ انتخابیۀ اورامانات روانه مجلس شورای اسلامی شده اند که از این تعداد سه نفر از ساکنین پاوه، ۲ نفر از جوانرود، ۲ نفر از ثلاث و یک نفر هم از روانسر بوده‌اند؛ و در انتخابات پیش رو هم اگر تغییری حاصل نشود، ۱۴ نفر برای انتخاب نماینده مردم اورامانات به رقابت می پردازند.

ماموستا قادری با اشاره به اینکه حسب قانون ائمه جمعه نباید از فرد خاصی حمایت کنند، خاطرنشان کرد: وظیفه اصلی ائمه جمعه، دعوت مردم به حضور پرشور در انتخابات ۲ اسفند است.

او دعوت از واجدین شرایط برای شرکت گسترده و پرشور در انتخابات گفتند: ان شاالله مردم بصیر پاوه همچون راهیپمایی ۲۲ بهمن با حضوری آگاهانه در انتخابات مجلس، برگ زرین دیگری به افتخاراتشان بیفزایند.

وی خطاب به طرفداران کاندیداها نیز گفت: در هرحال ادب را رعایت نموده و در فضای مجازی اقدام به فحش و ناسزا و تخریب سایر کاندیداها نکنید؛ هدف شما معرفی کالای خودتان باشد و کالای دیگران را بد جلوه ندهید.

امام جمعه پاوه ضمن اعلام بی طرفی در انتخابات پیش رو، همه نامزدهای انتخابات را قابل احترام دانست و گفت: چون برای تمامی مردم عزیز و شریف اورامانات احترام قائلم به تبع آن برای این نامزدهای عزیز هم که فرزندان پاوه، جوانرود، روانسر و ثلاث باباجانی هستند، ارزش و احترام قائل هستم؛ اما شخصاً از هیچ‌کدام از این نامزدها حمایت نخواهم کرد و انتخابِ اصلح را به مردم فهیم اورامانات می سپارم.

 ماموستا قادری همچنین با تشکر از حضور مردم پاوه در راهپیمایی ۲۲ بهمن خاطرنشان کرد: حضور مردم پاوه به نسبت جمعیت بسیار چشمگیر و قابل تقدیر بود لذا از حضور گرم آنها سپاسگزارم.