فرماندار چاراویماق: تدابیر لازم برای توزیع آذوقه در روستاهای زیر برف اتخاذ شده است

مراغه - ایرنا - فرماندار چاراویماق با اشاره با مسدود شدن راه‌های ارتباطی و روستایی شهرستان، گفت: مردم از تردد در جاده‌ها برای انجام امور و روستاییان از سفر به مرکز شهرستان برای تهیه نان خودداری کنند، زیرا هماهنگی لازم برای پخش آذوقه و مایحتاج عمومی در بین اهالی روستاهای محاصره شده در برف صورت گرفته است.

صابر تقویمی روز جمعه در گفت و گو با ایرنا افزود: با توجه به مسدود شدن راه های روستایی و جاده های شهرستان و درخواست های انجام شده، ۲ دستگاه خودروی سنگین کرایس از سوی گروه ۱۱ توپخانه مراغه برای توزیع مایحتاج ضروری مردم و اهالی روستاهای در محاصره برف این شهرستان اعزام شده که هم اکنون در حال امدادرسانی هستند.

وی با اشاره به بارش سنگین برف و مسدود شدن بیشتر راه های دسترسی این شهرستان گفت: هم اکنون تلاش ها برای بازگشایی راه های شهرستان و رفع مشکل قطع برق روستاها ادامه دارد.

تقویمی ادامه داد: در پی بارش برف در روزهای اخیر و کولاک شدید، تمامی راه های دسترسی اصلی و روستایی به جز راه چاراویماق به میانه مسدود شده و حتی جاده ارتباطی این شهرستان به مراغه و نیز دسترسی به آزادراه نیز بر اثر شدت بارش و کولاک مسدود شده است.

وی اضافه کرد: با این وجود هم اکنون چهار اکیپ راهداری درصدد بازگشایی مسیرهای مسدود شده جاده ای هستند، اما شدت کولاک و میزان برف عملیات بازگشایی را با مشکل مواجه و کند کرده است.

وی اضافه کرد: امکانات شهرستانی، منطقه ای و استانی برای بازگشایی راه های این شهرستان بسیج شده که امیدواریم در ساعات آینده این امر تحقق یابد.

شهرستان چاراویماق دارای ۹۴ روستای زیر ۲۰ خانوار و ۱۱۸ روستای بالای ۲۰ خانوار است و حدود ۸۳ درصد از جمیعت آن در مناطق روستایی سکونت دارند.

این شهرستان با ۳۱ هزار نفر جمعیت در ۱۵۰ کیلومتری جنوب شرقی تبریز مرکز آذربایجان شرقی واقع است.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha