نیروهای امدادی  چند استان برای رفع خرابی برق به  لاهیجان آمدند

لاهیجان-ایرنا - رییس اداره برق شهرستان لاهیجان گفت: اکیپ هایی از استان های قزوین ، البرز،آذربایجان شرقی و مازندران برای رفع مشکل برق شهرستان لاهیجان در این شهرستان مستقر شدند.

سید حسین محمدی روز جمعه در مصاحبه با ایرنا اظهار داشت : این نیروها از دیروز به کمک شهرستان آمدند و بخشی در لاهیجان و بخشی از آنها هم به بخاطر حجم و گستردگی مشکلات شبکه برق در منطقه ناصرکیاده بخش رودبنه این شهرستان مستقر هستند.

وی با اشاره به اینکه در روستاها خسارت ناشی از برف به شبکه برق بسیار بالاست و با حجم زیادی از قطع برق مشترکاندر این مناطق مواجه هستیم، افزود :هم اکنون در روستاهای بخش مرکزی لاهیجان حدود ۸۰درصد ترانسها برقدار هستند و رسیدگی به خاموشی ها نیازمند بازگشایی معابر اصلی و فرعی است تا نسبت به رفع آنها اقدام شود درحالی که نیروهای برق منتظر این بازگشایی ها نمی مانند و برای رفع مشکل برق با پای پیاده اقدام می کنند.

وی خاطرنشان کرد: از روز گذشته برق حوزه شهری لاهیجان اعم از شهر لاهیجان و رودبنه صد درصد برقرار شده است وهم اکنون خاموشی تعدادی از مشترکین برقی که کابل مجاور ساختمان های آنها براثر ریزش برف از دامنه ساختمان ها دچار پارگی شده اند بیشترین مراجعه را دارند که  با استقرار اکیپ هایی میهمان درحال رفع شدن این مشکلات هستیم  .

رییس اداره برق شهرستان لاهیجان با بیان اینکه حجم وسیع برق از یک سو و قدیمی و فرسوده بودن شبکه برق عامل اصلی این خسارت ها و مشکلات است تصریح کرد: تلاش می شود تا چند روز آینده مشکلات فعلی مناطق روستایی شهرستان لاهیجان بر طرف و وضعیت برقرسانی به حالت عادی بر گردد. شهرستان لاهیجان بیش از یکصد هزار مشترک برق دارد و طول شبکه آن نیز افزون بر یک هزار و ۵۰۰ کیلومتر است.

لاهیجان از دو بخش مرکزی و رودبنه تشکیل شده است و در ۴۰ کیلومتری شرق مرکز استان گیلان رشت واقع است.

 بارندگی در لاهیجان از روز جمعه آغاز شده است و  این بارندگی  همراه با سرما مشکلاتی را برای اکیپ های مستقر و خدمت رسان در پی دارد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 3 =