کارگزاران با فهرست مستقل وارد کارزار انتخابات شدند

تهران - ایرنا - درحالیکه شورای عالی سیاستگذاری اصلاح‌طلبان این دوره درمورد اعلام ائتلاف و ارائه فهرست به تصمیم نرسید، چند حزب اصلاح‌طلب فعالانه در عرصه انتخابات حضور دارند، از جمله حزب کارگزاران سازندگی که فهرست نهایی خود را منتشر کرد.

به گزارش روز جمعه ایرنا، در حالی که اصلاح‌طلبان در خصوص رسیدن به ائتلاف و فهرست واحد به جمع بندی نرسیدند و شورای عالی سیاستگذاری اصلاح طلبان در آخرین تصمیم خود اعلام کرد که در تهران و سطح ملی فهرست نخواهد داد و ائتلافی صورت نمی گیرد، اما از همان ساعات اولیه چند حزب اصلاح طلب به دنبال نوعی ائتلاف بودند.

هرچند ائتلاف کردن و معرفی فهرست با استفاده از برند اصلاح طلبان مورد تایید هیچ‌یک از اعضای شورای عالی سیاستگذاری نبود اما احزابی مثل مردم سالاری به دبیرکلی مصطفی کواکبیان، کارگزاران به دبیرکلی غلامحسین کرباسچی، وحدت و همکاری ملی به دبیرکلی محمدرضا راه‌چمنی و چند حزب دیگر اقدام به تهیه فهرست کردند.

در این میان اما، حزب کارگزاران سازندگی فهرست مستقلی ارائه داده که البته تا حد زیادی به فهرست احزاب اصلاح طلب، مشترک است و در هر دو فهرست نام مجید انصاری در صدر مشاهده می شود.

پیشتر یک عضو شورای مرکزی حزب کارگزاران سازندگی به ایرنا گفته بود: مردم در انتخابات مجلس این نماد واقعی مردم‌سالاری، همیشه مشارکت بیشتری داشته‌اند،  انگیزه مردم برای حضور در انتخابات مجلس قوی است و اگر مردم حتی نماینده حداقلی خود را در میان داوطلبان مشاهده کنند، مشارکت خواهد کرد.

«علی‌محمد نمازی» روز دوشنبه ۲۱ بهمن ماه گفت: شورای عالی سیاستگذاری اصلاح‌طلبان تصویب کرد که احزاب با هویت مستقل خود وارد انتخابات شوند در همین راستا حزب کارگزاران با احزاب دیگر ائتلاف نمی‌کند.

وی افزود: باید بررسی شود که حزب کارگزاران سازندگی چه تعداد نیروی کیفی، با صلاحیت و مطابق با معیارهای حزب در عرصه حضور دارد که پس از آن توسط سخنگو یا دبیرکل نتیجه به اطلاع عموم می‌رسد.

از همین رو و بر اساس اعلام قبلی اعضای حزب کارگازاران، این حزب امروز فهرست نهایی خود را منتشر کرد.

 به گزارش روز جمعه روابط عمومی حزب کارگزاران، فهرست این حزب در حوزه انتخابیه تهران، ری، شمیرانات و اسلامشهر برای انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی شامل حجت‌الاسلام والمسلمین مجید انصاری، محمدحسین مقیمی، افشین علا، محمدرضا نجفی، داوود محمدی، علیرضا محجوب، سیدفرید موسوی، پروانه مافی، سهیلا جلودارزاده، زهرا ساعی، اعظم صمصامی، لیلا کمانی، افشین خلیلی،  ابوالفضل رباطی، محمدعیسی انصاری‌فر، هادی احمدی کولیوند، محمد آدابی، محمدرضا شریفی، فریده اولادقباد، محمدحسین شیخ‌محمدی، وحید توتونچی، محمدهادی انتشاری،  محمدرضا بادامچی، محمدنبی ابراهیمی، محمداحسان متقی، خسرو رحمانی، حسن قجاوند، سعید باقری، فخرالدین صابری و سیدامیر عسگری است.

انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی و اولین میان‌ دوره‌ای پنجمین دوره مجلس خبرگان رهبری در دوم اسفند سال جاری برگزار می شود.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار سیاست

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha